Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A férfiak mit szeretnek a...

A férfiak mit szeretnek a horgászásban? Miért tudnak napokig, órákig kint lenni ugy hogy meg kapásuk sincs?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
olyankor teljesen kitudnak kapcsolódni, nők nélkül:) 23/N
2011. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Nincs is annál jobb, mikor nyugodtan ülsz, semmi dolgod, elmerengsz az életeden, iszod a hideg sörödet, nem zavar senki, nem pofázik senki, gyönyörű a táj, közben mégis van mit csinálni, van mire figyelni. A tökéletes pillanatok egyike, mert még ha van is gondod, lesz*rod :)

Én is kinn tudok ülni bármeddig.

2011. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Az ember kiüríti az elméjét, nem gondol semmire, csak bambul maga elé. Ha kapás is van, akkor még jobb, de csöndben ülni sem rossz.

22/F

2011. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lány vagy, de régebben horgásztam.Ha rövid időn belül semmi nem volt(max fél óra) már untam.Ma már el se tudom képzelni, hogy kimenjek akárcsak félórára.Akkor 14-5 éves voltam, most 21.Aki nyugton bír maradni annak jó hobbi.Én sakkot is befejztem amikor bekerültem a kétszer másfélóra szintű versenyekbe.Hiába lehetett mászkálni közben,rém unalmas volt egy idő után.Sakkoktatóm se bírta visszahozni a kedvem hozzá azóta se.Pörgős férfiak nem járnak horgászni szerintem, a környezetemben legalábbis így van.
2011. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*vagyok, bocsi néha eltévedek laptopon:)
2011. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
hát én is lány vagyok,és van a közelünkben egy horgásztó.életemben nem horgásztam még,de szívesen kipróbálnám,és én pont az a típus vagyok,aki simán képes lenne egymagában (vagy a kutyájával inkább ^^) végigülni egy teljes napot a tóparton :D
2011. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, itthon ugyanez a helyzet a tévénézéssel.

Én nem bírok annyi ideig tévét nézni mint a barátom :)


Ő is szeret horgászni. Voltam egyszer kint vele 4-5 órát, de a végére éhes lettem, fáztam és már minden bajom volt. Nem fogtunk semmit, de ha fogtunk is volna, akkor is visszadobta volna. És ennek mi az értelme? Tudom, csak hobby, de akkor is.

2011. ápr. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gfero ***** válasza:
az egyik legfontosabb dolog hogy szeretik a horgászást hogy legalább egy időre megszabadulnak a hülye kérdésektől meg szurkálástól amit egyes nők előszeretettel visznek véghez.de persze ettől ugyan úgy lehet őket szeretni csak nem árt egy kis megnyugvás se az összetört megalázott férfi szíveknek...na elég ebből a nyálas dumából megyek horgászok egyet..
2011. ápr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lány vagyok, 22 éves és még a mai napig nem nőttem ki a horgászat szeretetét :)
2011. ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Frontosa ***** válasza:
100%

A kikapcsolódás, élmény miatt. Engem hihetetlen módon fel tud tölteni, olyankor nincs munkahelyi stressz, családi perpatvar, csak a természet, nyugalom és én. Egyedül szeretek a legjobban, viszek 1-2 újságot, könyvet, csak órát nem.

Vagy ha ahhoz van kedvem, haverokkal, családdal elmegyünk egy hosszúhétvégére lakókocsival vagy sátorral, iszogatunk, beszélgetünk, főzőcskézünk. Minden adott ahhoz, hogy egy kicsit elvonatkoztass a munkától, vagy vizsgaidőszaktól stb.

Nyilván ahogy ,,öregszik" az ember egyre inkább a kényelmet is megkívánja, pl. ha hölgyek is jönnek, viszünk tv-t, akkumulátorokat (hogy legyen áram), tűzhelyet, hűtőt, stb. (lakókocsiban).

Másik örömforrás a halfogás, nem általános dolog, hogy napokig ülsz a vízparton kapás nélkül, olyan helyre kell menni ahol van is hal, mégpedig a nagyjából. Próbálj meg kifárasztani egy 8-10 kilós pontyot és megtudod milyen élmény az, a torkodban dobog a szíved. Mikor még nem látod, csak érzed, hogy valami nagy dögbe akadtál.

Nálam a C&R (visszadobás) már természetes, csak annyit viszek haza ami el is fogy és kizárólag csak a kisebbeket, max 5 kilóig, tisztelem annyira a halakat, hogy adok neki esélyt arra, hogy még nagyobbra nőjön, esetleg szaporodjon. Ezt már egyre több helyen Magyarországon is kötelezően bevezették (külföldön már évtizedek óta). Mivel a hasznos időtöltés és kikapcsolódás miatt járunk horgászni és nem amiatt, hogy minél több halat vigyek haza, minél rövidebb idő alatt.

Képzelj el egy olyan tavat ahonnan nem vagy alig visznek el halat, amennyit elvisznek azokat meg pótolják telepítésekkel. Egy idő után az állomány csak gyarapszik, nőnek benne a halak és jó esetben még szaporodnak is. (Nyilván ez pici 1-2 hektáros műtavakra nem vonatkozik.)Az ott megfogott 3 kilós ponty, 2 év mulva már 6-8 kilós lesz.

Ha megkérdezik, hogy miért dobom vissza, azzal szoktam példálózni, hogy ,,Moziba sem azért járok, hogy utána hazavigyem a filmet, hanem hogy jól érezzem magam"!

Lehet hogy a hasonlat nem tökéletes, de higgyétek el nagyon is hasonló a két dolog. Mindenki hajlandó annyit fizetni (vagy többet) egy jó filmért a moziban, amennyiért meg is tudná venni eredetiben.

Kicsit hosszúra sikerült, bocsi

Üdv,

2011. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!