Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel magyarázható az agresszi...

Mivel magyarázható az agresszivitása, és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Az egyik endler nőstényem terrorizálja a másikat. Mondanám hogy nem oszlik el a figyelme de amíg 3man voltak, akkor is kispécizett egy nőstényt a hölgyemény. Nem tudtam mit tenni, a szegény bántott csórikámat elkülönítettem. Ötleteket várok mivel tudnám csillapítani a nőstény agresszivitását.
2011. ápr. 6. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Mekkora helyen vannak?
2011. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt elfelejtettem. 35 liter.
2011. ápr. 6. 19:31
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Akkor gőzöm sincs. Egy ekkora akváriumban mondjuk olyan 6-8 endler tartható, csapatban jobban érzik magukat, talán az agresszivitás is csökken. Ez általában megfigyelhető a társaságkedvelő halaknál, magányosan és kiszolgáltatottan nem úgy viselkednek, ahogy kellene.

A másik, hogy alaposan kellene növényesíteni, egy dzsungelben jobban el tudnak bújni, jobban elférnek egymás mellett.

Illetve ha nem jó a vízminőség, az a gyengébb halat jobban megviseli, a domináns megérzi és halálra szekálja, ez is általános a halaknál. Mi lett a harmadik társukkal? Miért csak ennyien vannak?

2011. ápr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia! A vízminőség nem kizárt, mert holnap lesz a vízcsere, és már 7 napja nem volt.( ma lett volna, de sikeresen fellöktem úgy 3-4 liter vizet, úgyhogy holnap kell nekiesnem.

A harmadikat is szerintem halálra szekálták.

A többiek elfogytak nitrátmérgezésben. http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1.. Ez is az én kérdésem.

2011. ápr. 6. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Akkor ez a válasz a kérdésedre. A másik guppi beteg, ezért szekálja az erősebb. Most nem olvastam végig a másik kérdést, de ha még mindig potyognak, akkor valami fertőzés állhat a dolog mögött.
2011. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi! Igen, én is gondoltam a fertőzésekre, de az a baj, hogy fertőzésnek semmi jelét nem látom.
2011. ápr. 6. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez hogy jön ide? Nagy állatkínzás amit művel, ha nem kamuzik. De nem értem hogy jön a kérdésemhez.
2011. ápr. 6. 21:04
 9/9 gfero ***** válasza:
hát ez nagyon összetett én amire gondolok hogy visszaolvastam az előző kérdést is lehet hogy valami beltenyészetből származnak a halaid és ezeknél elő szokott fordulni agresszívebb példányok és sajnos elégé betegek is ezek a túltenyésztet halak.erre te is kellene hogy vigyázzál pl.a hím guppikat más helyről vedd vagy más akváriumból mint a nőstényt és akkor nem fordul elő beltenyészet.mérd le a vizet az akváriumból bármely akvarisztikai boltban 300ft-ért lemérik abból is sók minden kiderülhet,lehet hogy a csapvizeddel valami nincs rendben.
2011. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!