Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehet nyírni az agresszivi...

Nem lehet nyírni az agresszivitása miatt. Lehet még tenni valamit?

Figyelt kérdés
5 éves törpe-schnauzerünk már a gép hangjára is ideges lesz. Csak nyugtatóval tudjuk megnyírni. Késő már valamit tenni, hozzászoktatni?
2011. máj. 20. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy jó kutyakozmetikus nem csak nyírni tud, hanem a kutyákkal bánni is.

Egyébként az index "kutyanevelés" c. fórumán keresd Mikoltot, neki is van ilyen kutyája és versenyezni jár vele, biztos tud tanácsot adni, hogy mithogyan.

2011. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit másik irányból van tapasztalatom:

Hoztak lóporszívót és azzal kellett lepucolni a lovakat. Ami nagyon hangos volt. Első két lóval semmi probléma nem volt, gondoltam a harmadikkal sem lesz, mivel végignézte, hogy az első két (amúgy idegbeteg) ló kibírta.

Erre csinálnám a harmadikat, még hozzá sem értem és elkezdet össze-vissza rugdalni (nem talált el), kitépte a kikötőszárat stb.

A ló gazdája mondta, hogy akkor hagyjam a fenébe.

De ha hagytam volna, hogy hisztizzen, akkor legközelebb is megcsinálta volna és azért egy ló jóval erősebb, mint egy kutya.

Azt csináltam, hogy elvitem a hangos gépet az istálló másik végébe, ott bekapcsoltam. Akkor semmi baja nem volt. Leültem, vártam. Kicsit később egyre közelebb mentem szép lassan. Amikor már hozzá értem, óvatosan de határozottan kezdtem el. Ezek után már nem hisztizett. És a kutya is hisztizik csak, hiszen tudja, hogyha agresszív lesz, akkor nem fogjátok megnyírni.

Nagyon fontos a türelem. Gondolom amikor nyírni próbálják és ellenáll, akkor aki csinálja ideges lesz, el kezd kapkodni. Ezzel tovább hergeli a kutyát és végül feladja.

Nem szabad, hogy a kutya győzzön. És nem erővel kell felülkerekedni, hanem ésszel. Te okosabb vagy, tudod, hogyha megnyugodsz, akkor a kutya is megnyugszik.

Én így gondolom.

2011. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A törpe schnauzert eleve nem nyírni kellett volna, hanem trimmelni, de most már mindegy, mert tönkremegy a szőrük már az első nyírás után. Érdekes egy kozmetikusotok van, nyírógéppel nekimenni egy schnauzernek...

Hozzászoktatni úgy tudjátok, hogy megpróbáljátok összekötni a nyírógép hangját valami jóval, például mindig bekapcsoljátok a nyírógépet, amikor enni adtok neki, vagy játszotok vele. Ha ezekkel a dolgokkal köti össze a nyírógép hangját, akkor már biztosan nem fog félni tőle.

2011. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és tenni valamit, sosem késő.

Valószínűleg nem agresszív, csak bizonytalan és az csap át agresszióba. Azt kell neki mutatni, hogy igenis tudod mit akarsz csinálni, meg lesz nyírva és kész. Nincs ellenállás. Hiszen nem esik bántódása a kutyának.

2011. máj. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Theia!

Sokan nyírják a snacijukat. Akik nem versenyeznek,kiállításoznak,azok nyírják. Legalábbis nálunk.

2011. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: attól h sok hozzá nem értő, lusta (mert nyírni egyszerűbb mint trimmelni) ember ezt csinálja, nem ez a követendő és a helyes...
2011. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

persze lehet segíteni neki!

csak nektek kell megváltozni hozzá és kutyaként foglalkozni vele + egy hozzáértő kutyakozmetikust felkereshettek vagy egy kutya-rehabilitációval foglalkozó szakembert ha a kozmetikus nem bír vele...

2011. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!