Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mangrove gyökeret nem lehet...

Mangrove gyökeret nem lehet berakni tengeribe?

Figyelt kérdés
mondjuk olyat még nem láttam
2011. ápr. 6. 19:26
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Szerintem tengeribe ne tegyél ilyeneket. Nem is illik bele, de szerintem a vízminőségnek se tenne jót, mivel a tengervízben nem igazán vannak ilyenek. De a fő ok, amiért nem tenném be, hogy hülyén nézne ki benne. :)
2011. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:

Mégis, hogy nézne ki benne? Én legalábbis elokádnám magam, ha a korallok között meglátnék egy ilyen kiszáradt gyökeret.

Élő mangrovet tudsz bele rakni, de azt sem feltétlen a díszakváriumba, inkább egy refugiumba, szűrőházba.

Díszakváriumba azért nem, mert magasra nő, és külön meg kell oldani a világítását, ami elég illúzió romboló. A szűrőakvárium, refugium pedig általában a szekrényben van, ott 1 nem látod, 2 megint magasra nő, és még oldd is meg a világítását. Macerás nagyon, de egy alacsony vízszintű külön mangrovés tengerit el tudok képzelni rákokkal, kis fényigényű korallokkal.

2011. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 Platypus ***** válasza:

Szerintem nem élő mangrovéra gondolt. A halott fát berakhatod, tartós lesz, de elég hülyén mutat, stílusidegen.

Az élő mangrovét is lehet használni, de elég költséges megoldani egy esztétikus világítást.

http://www.youtube.com/watch?v=rj2dTLgXddU

2011. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Nekem 2db halott gyökér van az édesviziben és gondoltam mi lenne ha a tengeribe raknám az egyiket. De ha rontja a vizet, akkor nem teszem. Élőt nem is láttam még. Pedig ez szép a videón.
2011. ápr. 6. 20:36
 5/51 A kérdező kommentje:

[link]


Ami a tetején van azt a gyökeret, bár az se biztos, hogy az mangrove :/ Nem tudom.

2011. ápr. 6. 21:03
 6/51 Platypus ***** válasza:
Szerintem nem mangrove, semmiképpen se rakd be. Ki tudja mi ázik ki belőle, a sós víznek nem tesz jót a csersav.
2011. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Jó, akkor nem teszem, köszi :)
2011. ápr. 6. 22:12
 8/51 anonim ***** válasza:

Amihez nem értünk ne adjunk már tanácsokat.


SEMMIKÉPPEN se rakjál fát a tengeri akváriumba... Savasítja a vizet, ami főellenség tengeri akváriumban.


Amúgy mi a túró ez, folyami homok?! Azt tudod, hogy az alkalmatlan tengeri akváriumba a szilikáttartalma miatt?!

2011. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Nemtom milyen homok, de ez inkább apró kavics, vagy nagy szemű homok :) Majd valamikor lecserélem.


Van egy srác, aki hoz nekem élő homokot, már le van beszélve, mert azt mondta vett egy bazi nagy zsákkal, és valamennyi maradni fog, majd meglátja mennyi marad, és azt eladja nekem olcsóbban.

2011. ápr. 8. 00:18
 10/51 anonim ***** válasza:
Én élőkövekkel nyitnék a helyedben, az aljzatot azonnal kivágnám, mielőtt még tönkre tenné a vizedet teljesen, csinálnék normális áramlást, lehabzót pedig nem is látok a képeden. Persze lehet a te elképzelésed is működő képes, de a szavaidat elnézve, nem feltétlen vagy egy tapasztalt, tájékozott tengeri akvarista, addig pedig szerintem jobb ha hallgatsz ránk. Elmondod, hogy milyen elv alapján fogod tisztítani a vizet?
2011. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!