Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gyöngyházfényű törpesügérnek...

A gyöngyházfényű törpesügérnek, vagy a kakadu törpesügérnek kell lágyítani a vizét?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem feltétlenül, nem ez a legnagyobb baj velük. Azért nehéz tartani őket, mert nagyon érzékenyek a vízminőségre és minden apró változásra.

Először is meg kell tudnod, hogy milyen vízben tartják őket a boltban, azt megteremteni otthon, majd szépen fokozatosan szoktatni az általad elképzelt körülményekhez.

Ezen felül nem ingadozhat a hőmérséklet, nem lehet magas a nitrát szint (érdemes külső szűrőt használni), nem hagyhatsz ki vízcserét (érdemes gyakran kis adagokban), tehát mindennek jónak és állandónak kell lennie.

Nem kezdőknek való hal.

2011. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tartásukhoz nem.

Ikráznak is csapvízben, csak elég rossz a kelési arány.

2011. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen arról halottam hogy nem bírja a magas nitrát szintet, de hogy ilyen sok tekintetben kényesek, azt nem.
2011. ápr. 7. 20:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell túl dramatizálni. Normálisan gondjukat kell viselni, mint minden más állatnak. Rosszabbul tolerálják az elhanyagolást, mint egy tamagocsi.

Stabil vízminőség, jó kaja, jó társítás- ennyi.

2011. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Persze, neked egyszerű. De ha valaki ilyennel kezd, ez a tanulóhala, akkor nagyon könnyen el tudja pusztítani.

Kezdjük azzal, hogy ha mondjuk lágyvizes import, és bezuttyantja az akváriumba, kampec.

A kezdeti lelkesedés után kimarad 1-2 hét vízcsere, kampec.

Ezért nem javasolt kezdőknek. Aki pedig profi és tisztában van ezekkel, az nem itt kérdezi meg, hogy lágyvizes-e, hanem rápillant a diszhal.info-ra.

2011. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a diszhal.info-val, és már annyira kezdőnek sem mondanám magam, csak nem tudtam elképzelni hogy egy 10-20 éve, akváriumban tartott (elvileg már beakvarizált) halnak miért van szüksége max. 8nk-s vízre.
2011. ápr. 7. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát... Egyrészt azért, mert az akvarisztika nem abból áll, hogy fogod a halat és a saját igényeidre formálod, hanem hogy megérted hogyan él, mit szeret, hol él, aztán próbálod ezeket a körülményeket minél jobban leutánozni, biztosítani neki a legjobbakat, ha már nálad kell élnie.

A másik, hogy egy kényes hal, ami többezer év alatt a lágy vízhez alkalmazkodott, abban élet, nem fog néhány év "beakvarizálás" után keményvizessé válni. Főleg, ha vadonfogottakat is árulnak belőle, illetve ha csak lágy vízben szaporodik.


Na, de ez egyébként egyáltalán nem ide tartozik, mert ő ponthogy tűri a keményebb vizet is.

2011. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Barátomnál Kakadu és Ramirezi van, de a Ramirezi az sokkal szebb, a Kakadu az valahogy ronda. Legalábbis nekem nem tetszik, de aztán izlések és pofonok. Sok növény van és csapvíz. Az Atlantiszban vettük, ott meg minden csapvízben van. Barátomnál ez olyan 2-3 hónapja van meg csak. Volt heti 1 vízcsere, de néha 50% vízcserét is nyomtam, mert itt túl sok a fény és algásodik minden.

Most meg vagy 2 hete nem cseréltünk vizet, kisit nem figyelek oda, és kész, már megint algás az egész, de a halak még jól vannak. Nekem úgy tűnik, hogy ez a hal nem érzékeny, mert ha az lenne már rég megdöglött volna. Nem?



A Filamentosa sügér is szép, de annál nem tudom mi van. Nálam csak a nagy hím maradt meg, és nőstény kipurcant.

Úgyis, hogy lágy vízben volt és úgy is, hogy csapvízben.

Szerintem lehet hogy a hím az mindenkit kinyírt.

Mostmár erre gyanakodok. Néha láttam hogy a hím keményen fenyíti a nőstényt, de hát nem igaz, hogy 1 pár nem lehet ebből együtt tartani :/

2011. ápr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha figyelsz a vízcserére és az etetésre, akkor nem lesz probléma velük.
2011. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!