Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a két fajta hal hogy nézne...

Ez a két fajta hal hogy nézne ki egymás mellett? Egyáltalán lehetnek együtt?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Tegnap voltam kisállatkereskedésben, és először találkoztam a Borarasszal, és nagyon megtetszett. Olyan pirinyó,és csak 1.5 centis marad kb. Meg a galaxi is tetszik, ő már régebb óta. Gondoltam galaxiból egy 15-ös csapatot, a borarasból meg ugy 20 darabot mivel olyan picik. Szerintetek? Nem tudom még biztosan, milyen halaim lesznek, egyenlőre csak vélemény érdekelne. 80 literes akváriumba mennének, sok növény, fa meg egyebek mellé, minden ami van meg lesz, csakis természetes anyagból lesz.


2011. ápr. 7. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
hát kinézetre szerintem passzolnak :D
2011. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem mozgásban is hasonlítanak,mindegyik hirtelen,gyorsan mozog,szerintem jól néznének ki együtt
2011. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Igen, nagyon jól érzik magukat együtt, de mindkettőnek lágyítani kell a vizét. 80 literben már teljesen jól mutat két 15-ös csapat, nem szabad azért az ő darabszámukat sem túlzásba vinni.

Én is törpe halakat tartok 70 literben, sokkal jobban érzik magukat, mint az elvileg abba való halak. Ha rajtam múlna, eléggé megszigorítanám a minimum akváriumméreteket, bár hiába, a sok hülyének magyarázhatja akárki, hogy aranyhal 20 literre nem való, nem fogják fel... Kezdek elkalandozni, tehát mégegyszer igen, nagyon jó ötlet :D

2011. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, csak a Galaxy vagy 2x akkora, és csipkelődős, játékos. A Brigittae az meg nagyon pici, félénk, és nincs humorérzéke.


Ha összeraknád őket, akkor Brigittéből vegyél 10-et és Galaxyból csak 4-et. És egy 45 literes akváriumba tedd.


Mondjuk pont ezeket még nem raktam össze együtt. Békések, csak aztán kitudja, hogy Brigittae mennyire stresszelődne a Galaxytól, talán ha Brigiből sok van, úgy nem lesz gond.


----------------


Nálam a Galaxy, Amanda lazacokkal volt, mert az pont egyforma méretűek olyan 2centisek.

Alul Red Cherry garnéla, az szaporodik.


Azt kérdezd meg a boltban ahol veszed, hogy milyen vízben van, mert olyanba rakd inkább, hogy ne legyen hirtelen változás. És pl a Galaxyt át lehet szoktatni csapvízre, olyan 3 hónap alatt. Az Amandának meg tök mindegy, az olyan nagy tűrőképességű, hogy a totál lágy vízben és a sima csapvízben is megmarad.



-----------

A másik akváriumomba van nekem Brigitte, és Maculatus, New Bee garnélákkal, és e mellett vannak nem lágyvizes halak is együtt, pl van benne Urophthalmoides és Yellow garnéla, de ezek a halak mindegyik csak 1 centis ezért jól megvannak együtt. Viselkedésre is hasonlóak. És egy kevés lágy vizet kapnak, hogy meg legyen a kompromisszum.

Talán fél éve vannak így meg. Ebben az akváriumban viszont csak a Yellow garnéla szaporodott eddig.

2011. ápr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs, megint félig olvastam el, a kérdést, ne is figyelj rám, a 80 literes az jobb. Csináld ahogy Murr irta próbálj tenyésztőtől vásárolni, de szerintem Brigittae-ből legyen több, mert az a kisebb.
2011. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!