Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek megfázás ellene?

Mit tehetek megfázás ellene?

Figyelt kérdés

Ma én tettem fel egy kérdést,hogy a halak lehetnek-e fáradtak,álmosak.

Platypus azt mondta hogy ha nap közben is így viselkednek az betegség jele (megfázás),mit tehetek megfázás ellen?

A halaknak 14-15 órát megy a világítás,tudom hogy sok de mivel az egész család nincs otthon és akkor csak délután 3 körül lenne felkapcsolva nekik a villany,így pedig kevés lenne,vagy mégis csak "fáradtak"?

Guppikról van szó azon belül is csupán csak 2 nőstényről!


2011. ápr. 8. 19:18
 1/6 Doruss ***** válasza:

A világításhoz vegyél villamossági boltban időkapcsolót, az automatikusan bekapcsolja, amikorra beállítod.

Amúgy megfázás akkor léphet fel, ha hőingadozás éri őket. De lehet, hogy valami baci. Írhatnál részleteket, mekkora akvi, mennyi és milyen halak, milyen kaját kapnak és mennyit, és hogy takarítasz?

Biztos, hogy ez a baj? Nem lehet, hogy csak terhesek? a terhes gupik mindik lusták, sokat fekszenek.

2011. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Ha megfáztak, akkor nem a világítás a kérdés, hanem a fűtés. De mivel guppiról van szó, ami nem egy könnyen megfázós hal, lehet hogy más bajuk van, le kéne írnod mindent ami eltér a rendes állapottól, illetve az akváriumod és a felszerelései adatait.


Ha tényleg megfázás a ludas, akkor fel kell fűteni a vizüket 28 fok köré, mellé nem árt erősen levegőztetni.

2011. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
54 literes az akvárium,2 nőstény és 1 hím guppival sőt még vannak kishalak is az akváriumba (kb 7-8 drb),a fűtés 24 fokra van állítva,A szűrés HL-BT400,esőztetővel.
2011. ápr. 8. 19:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem hogy a hétvégén volt vízcsere a szokásos 40%!
2011. ápr. 8. 19:34
 5/6 Platypus ***** válasza:
Ez így leírás alapján teljesen rendben van. Óvatosságból csinálj egy feles vízcserét, és tekerd fel a termosztátot 1-2 fokkal. Mást nem nagyon tehetsz, etesd őket jó minőségű tápokkal, ügyelj a vízcserére, és akkor a lehető legjobb esélyeket biztosítod nekik. Ezekkel a praktikákkal akkor sem ártasz, ha esetleg semmi más bajuk nincs a terhességen kívül.
2011. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gfero ***** válasza:
az jó ha feltekered a fűtést egy pár napig de egy pár napig ne is etesd a halakat nem lesz semmi bajuk legalábbis emiatt..
2011. ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!