Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tennél talajnak tengeribe?

Mit tennél talajnak tengeribe?

Figyelt kérdés

Jó, tudom, hogy már fárasztó a sok hülye kérdésem, na de mégis. Csak kíváncsi vagyok.


Korallzuzalék és élőhomok keveréke?


Az élőhomokra azt mondta a srác, hogy ha azt rakok, akkor ki kell venni a halat, mert az nagyon repül és tök fehér tőle a víz 1 napig :/


2011. ápr. 9. 13:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
O: nem tudtam, hogy a szállítás miatt drága.
2011. ápr. 9. 15:24
 12/25 A kérdező kommentje:

Jaj, eddig leszívtam a talaj felét, elfáradtam.

Értelmes volt, hogy beleszórtam korallzuzalékot is, mert azok most beakadnak mind a leszívócsőbe :)

2011. ápr. 9. 15:48
 13/25 anonim ***** válasza:

És még mennyi ilyen hülyeséget fogsz csinálni, ha mész a magad feje után.

Hidd el, jobb ha hallgatsz ránk. Ez most csak lehet épp csak bosszúság, de a következő az élőlényeid életébe kerülhet. Nem akarunk mi rosszat.

2011. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Naja.


Leszívtam az egészet. Akkor megyek a Westendbe, veszek egy zsák élő talajt, aztán sérvet kapok. Majd ha felépültem szólok :)

2011. ápr. 9. 17:07
 15/25 anonim ***** válasza:
Állj, minek neked talaj egyelőre? Szedd ki az egészet, és hagyd üresen az alját. Csak optikai célokat szolgál, előbb legyen kész az akváriumod a működőképességet illetően. Azon a pénzen is inkább vegyél élőkövet. Majd ráérsz aljzatot berakni, amikor már a fontos dolgok rendben lesznek.
2011. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Még nem indultam el, de hát ha a talaj is élő,

előbb a talajt kéne leraknom, és rá a követ. Nem?

2011. ápr. 9. 17:55
 17/25 A kérdező kommentje:

A Westendbe van egy nagy tengeri akvárium, de ott élőkövet szerintem nem árulnak, de azt azért megnézem.


És ha az élő talajt megvenném zacskóban, aztán beraknám a vízbe, az megdöglik ha nincs még mellé élőkő?

De nem fog olyan sok idő eltelni, és kövem is lesz.

2011. ápr. 9. 18:01
 18/25 anonim ***** válasza:

De, ebben igazad van, az is élő, de a kövek szűrőfunkciót is ellátnak amellett, hogy sok kis élőlény van rajtuk. A talaj fizikai adottságai miatt erre alkalmatlan, hacsak nem 15 centist akarsz(de nem akarsz egyelőre, és ebbe ne is menjünk bele).

Én azt mondom továbbra is, hogy élőkövet vegyél inkább azon a pénzen. Pl, ha nem raksz be most aljzatot, akkor egy kis idő után meglátod, hogy az üveg alján hol van olyan hely, ahol megül a kosz. Na majd ott kell fejlesztened az áramlást, ha van aljzatod, akkor ehhez elég erős szem kell. A köveket pedig rakd majd csővázra, sokkal kevésbé ül meg alattuk a kosz majd. Ezek apróságok, de nagyon sokat jelentenek.

2011. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Szóval a köveket nem is raknád le a földre, hogy ne tudjon berothadni alatta a talaj?
2011. ápr. 9. 18:21
 20/25 A kérdező kommentje:

"A köveket pedig rakd majd csővázra"

Ezt kifejthetnéd bővebben, légyszi :)

2011. ápr. 9. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!