Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 600 literes akváriumom algásod...

600 literes akváriumom algásodik főleg a növények levele. Nem a legszebb látvány, mit tehetnék ellene? Már próbáltam sera algovecet ill Happy life algin regulart és nem segített.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 07:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: Néhány dolgot figyelmen kívül hagytál.

Egy sügéres akváriumban nehezen tartható mind a molly, guppi garnéla, mind az általad említett növények. Főleg, hogy a világítás sem elég nekik (600 literre 72 watt).

Szerintem ilyen szűrés mellett a nitrátszinttel sem lehet sok baj, bár egy alapos aljzatporszívózást meg lehet ejteni.

2011. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Salx Narval ***** válasza:
Kedves Murr, már miért lenne gond a vízen úszó növények és fényszegény helyen is jól fejlődő mohák tartása, a tüskéshínár szinte bárhol alkalmazkodni tud, akár a víz tetején lebegve is megél.Mivel nem ismerem a kérdező elképzeléseit, ezért mint lehetséges megoldást javasoltam.Ha olvastad, azt is írtam, hogy amennyiben nem kíván módosítani a jelenlegi akváriumán, mit tanácsolnék.Ezt továbbra is fenntartom.Természetesen jó dolog egy jó szűrő, de nem minden, van ahol alapból terhelt a csapvíz és a szűrőközeg sem elhanyagolható.Én jobb ötletnek tartom, csökkenteni a világítás idejét, mint elvenni a természetes fényt, de mindkét variációt érdemes megpróbálni.
2011. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Salx Narval ***** válasza:
Azzal valóban nem számoltam, hogy porcelánsügéreket tart a kérdező, e tekintetben jogos az észrevétel.
2011. ápr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!