Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hiszik sokan, hogy az...

Miért hiszik sokan, hogy az internetről meg lehet tanulni az akvarisztikát?

Figyelt kérdés
Azt hiszik,hogy az internet szentírás:)
2011. ápr. 12. 21:32
1 2
 1/18 gfero ***** válasza:
100%
miért szerinted honnan lehet a könyveken kívül amik sajnos már nagyrészt nem is jók,persze azért még sók hasznos információ van bennük csak legtöbbjük már 30 éves tehát honnan lehetne máshonnan tanulni.
2011. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted?

Ez az oldal természetesen nem alkalmas a célra, de azért rengeteg információ van a neten. És persze kétszer annyi marhaság. De aki mondjuk elolvas egy Horn-Zsilinszkyt, az utána már könnyen tovább tud fejlődni, mert ki tudja szűrni a hülyeségeket. Lásd: én.

2011. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nagyon sok ordító téves információ kering a neten.Én sokat derülök például az itteni halak akvarisztika válaszokon.
2011. ápr. 12. 21:44
 4/18 anonim ***** válasza:
Meglehet tanulni.www.akvarista.hu-ez az az oldalal ami sok hasznos infót rejt és szakértők is vannak fenn elég nagy tömegben.A könyv sem szentírás.De elkell kezdeni valahol az információ gyüjtést.Nem úgy kezdik az emberek, hogy rögtön 20 év tapasztalatuk van.A könyvekben is vannak marhaságok.Ma már fejlett világban élünk.A könyveket lassan kiszorítja az internet mint "információ adó eszköz"
2011. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig sokat lehet tanulni a netről. Ha valaki szorgalmas, úgyis rátalál azokra a fórumokra, ahol gyakorlott akvaristákkal tud beszélgetni.
2011. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Murr.Te tényleg sokmindent ki tudsz szürni,de azért te is hajlamos vagy túlzásokba esni.Pl akvárium mérete.(Ez akvárium nem természetes közeg)
2011. ápr. 12. 21:50
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez tény.

Többek között azért kezdtem el válaszolgatni, kérdeztem valamit annó, és kb. 1 válasz volt értékelhető a 10-ből, pedig a választ nem tudtam, csak a hülyeségeket ismertem fel.

Biztos én is mondok hülyeségeket. Ez azért van, mert olyan kérdéseket tesznek fel, amiről egy könyv is kevés lenne (például miért algásodik az akvárium?), itt ezeket nem lehet kifejteni. Meg persze azért, mert én is csak hobbi akvarista vagyok, nem halbiológus.

Ez az oldal csak nagyon alap dolgokra lenne jó. Mondjuk 2 szűrő közül eldönteni, hogy melyik a jobb. Nem elmagyarázni a biológiai és mechanikai szűrés közötti különbségeket, a bontási folyamatokat, nitrifikációt. Főleg, ha közben egyesek hajtják a baromságaikat.


Tehát innen valóban nem lehet megtanulni akvarizálni, fórumokból sem, de szakirodalmak is léteznek.

2011. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig sokat lehet tanulni a netről. Ha valaki szorgalmas, úgyis rátalál azokra a fórumokra, ahol gyakorlott akvaristákkal tud beszélgetni.
2011. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Murr.Te tényleg jó válaszokat szoktál adni.Ez nem neked szól:)De hamár itt tartunk.Miért csak egy 70-literes akváriumod van?Ha nem akarsz nem válaszolsz.
2011. ápr. 12. 22:03
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem esek túlzásba az akvárium méretekkel. Hogy ez nem természetes közeg? Persze, nem az. Sajnos.

Egy akvaristának az a dolga, a kötelessége, hogy mindent megtudjon a kiválasztott halak természetes élőhelyéről, megismerje a szokásaikat, megismerje magát az Élőlényt. Majd miután arra kényszeríti őket, hogy az ő lakásában éljenek, a minimum, hogy a lehető legjobban leutánozza azt, ami a természetes közegük, hogy megadja a maximumot, amit kaphatnak. Ez a legalapvetőbb tisztelet a természettel szemben.

Én 70 literben tartok 13 darab 3 centiméteres halat, 30 darab red cherryt, külső szűrővel, heti 30% vízcserével és rengeteg növénnyel. Hogy túlélnének fele ekkora akváriumban, külső szűrő nélkül is? Igen. De mivel akvaristának vallom magam, és mivel imádom őket, ezért nem az életben tartás a cél, hanem a tökéletesség.

Ezt próbálom tanítani, tovább adni az embereknek. Lesz@rom a minimális akvárium méretet, azt azért mondogatom, mert muszáj. Abban túlél a hal. Én azt próbálom elérni, hogy minél több embernél tökéletesen érezzék magukat ezek a gyönyörű kis lényeg, és ne túléljenek.

2011. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!