Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Múltkor kérdeztem tőletek,...

Múltkor kérdeztem tőletek, hogy vajon az aranyhalaim viselkedése ivás-e? Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Kiírtam egy kérdést a múltkor,mindjárt be is másolom.Valószínű,hogy igazam volt és tényleg egyikük hím,a másik pedig nőstény.Azóta is csinálták a hancúrozást,majd napokig nem.2 napja megint a fátyolosom seggében van a hím,körbe-körbe ússza,bökdösi és az előbb fedeztem föl,hogy a szőlőgyökerem tele van apró kis gömbökkel.Ezek ikrák?!?!

Úristen!Most mit csináljak velük?Nem eszik meg a kis gömböcskéket?Külön kell őket rakni?Mikor?Nincs,csak egy kis 10 literesem másik,amiben jávai moha van egy nagy kupac...Húsvét után lesz csak meg a 250literesem,de azt még bejáratni...Hova egyem őket?Mit kell csinálnom ilyenkor?Köszönöm A válaszokat!!


2011. ápr. 14. 11:11
 1/7 A kérdező kommentje:

Ez volt a múltkori kérdésem...

Mit csinálnak ilyenkor az aranyhalaim? Csak játszanak, esetleg ívnak?

Fátyolos uszonyú aranyhalam kapott egy társat a hétvégén.Véleményem szerint az új jövevény hím,a fátyolos pedig nőstény...Azonnal nagy haverok lettek,de 2napja a fiú állandóan a lány seggében van,dörgölődik hozzá és nagyon ritkán úszik el mellőle.Szerelmesek lettek?Egyébként honnan tudom biztosan,hogy milyen nemű?A lány gömbölyűbb,nem?

2011. ápr. 14. 11:13
 2/7 A kérdező kommentje:
Na a hím már majdnem megette az összeset a gyökérről...Szórtam be még egy kis kaját,hogy azt egye!Gondolom így nem lesznek kishalak... :(
2011. ápr. 14. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Butaság volt kaját beszórni, ha túlzabálja magát elpusztulhat. Ha fel szeretnéd nevelni a kishalakat, vedd ki őket gyorsan. A 10 literes talán jó lesz, amíg kikelnek, de egy levegőztető mindenképpen kell bele, meg valami penészedés ellen. A jávait is bele teheted. Nem tudom, mennyi idő alatt kelnek ki, de legalább egy 50 literes kell a kishalaknak, de inkább 100.
2011. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szórtam csak annyit,hogy eltereljem a figyelmét,hogy elmenjen onnan...De hogyan tehetem át az ikrákat?Vegyem ki a gyökeret?Az nem fér be a 10literesbe...Most így hirtelen nincs másik szűrőm...Hozom ide otthonról(vidékről) a nagy akváriumot,de addig ezekből nem lesz semmi...
2011. ápr. 14. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, figyelj, akkor hagyd őket. Túl sokat úgysem tarthatsz meg, mert ugye nagy hely kell nekik. Eladni meg nehéz, mert a tavakban rengeteg a szaporulat, van, aki ingyen osztogatja. Ha meg csak párat szeretnél felnevelni, annyit vegyél ki, keress olyat, ami leszedhető a szőlőtőkéről valami puhább háncsrésszel együtt, vagy esetleg ami növényre van tapasztva. De egy levegőztető mindenképpen kell, ezer forintért már kapsz. Vagy a nagy akváriumból lerekeszthetsz egy részt szúnyoghálóval a részükre.
2011. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem...Hát csak pár darabot szerettem volna,ha megmarad,kíváncsi vagyok milyenek lesznek...Tudom,hogy lehet annyiért kapni,de mos nm tudok elmenni.férjem elvitte a kocsit,a gyerekeim meg alszanak...nm tudok elmenni,amikor meg tudnék menni,addig tuti megfalja az összeset Buborék...
2011. ápr. 14. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs otthon szúnyoghálótok? Az lenne a legegyszerűbb, ha most kivennél annyit, amennyi megmaradt, mondjuk tőkével együtt úgy, hogy egy vödörbe leszívsz az akvárium vizéből és azt a részét nyomod bele a tőkének, amin az ikrák vannak. Megvárod a férjedet és hálóval leválasztotok egy részt az akváriumból, akkorát, amibe már befér a tőke. Nem nehéz megcsinálni, kell két műanyag cső, vagy gumival bevont drót, amivel az aki oldalához szorítjátok a hálót, alul meg kavicsot szórtok rá, hogy ne tudjanak átmenni. Így nem kell új akvárium, nem kell új szűrő. Gazdaboltban egy méter háló párszáz forintba kerül, ha nincs otthon.
2011. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!