Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a teendő az akvárium...

Mi a teendő az akvárium fertőtlenítésekor?

Figyelt kérdés

Az előzőekben már beszámoltam, hogy sajnos meg kellett váljak (kíméletesen, ha lehet így jellemezni ezt :-( ) a halainktól nagy, összetettebb betegségek miatt.

A fertőtlenítéssel kapcsolatban kérném segítségeteket. Rengeteg kis barna csiga van benn, szép, egészséges növények, így nem merek Neomagnolozni hirtelen.De nyilvánvaló, hogy mindent le kéne alaposan fertőtleníteni az akváriumban. Annál is inkább, mert most, hogy három napja csendben "áll" a víz, kis csillós szálak és apró gömbök jönnek-mennek a vízben, az üvegfalon.Vajon ezek emberre ártalmatlanok (a kisfiam szobájában van az akvárium)? Hogyan fertőtleníthetnék alaposan? Mi legyen a sok csigával, a növényekkel? A válaszokat előre is köszönöm: K.


2011. ápr. 14. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, a gyerek semmiképpen ne nyúljon a vízbe, de egyébként nem ártalmas, "kijönni" nem tudnak.

Biztos van más megoldás is, de amit én csinálnék:

1. A növényeket kivenném, alaposan lemosnám, majd bekerülnének egy vödörbe. Neomagnolos gyorsfürdő, 1 óra, 10 liter vízbe 2 tabletta. Utána tiszta vízbe kerülnek, de maradnak vödörben.

2. Egy másik vödörbe kerülnek a kimentett csigák, tiszta vízbe. Elég, ha egy órát áll, a csigák nagyon szívósak, ha ilyesmiről van szó. Nem tudom, hogy ők tudnak-e hordozni valamilyen halakra veszélyes fertőzést, minden esetre legalább 2 hétig karanténozd őket, a víz egy részét cserélgesd rajtuk 2-3 naponta.

3. Az akvárium vizét öntsd ki, az aljzatot forrázd le, a díszeket szintén. Aminek árt a forró víz, az mehet neomagnolos vízbe. A szűrőt is tisztítsd ki alaposan.

4. Rendezd be újra az akváriumot, töltsd fel vízzel. A növények visszakerülhetnek, de a csigák legalább 2 hétig ne, illetve új halakat se vegyél legalább 3 hétig (ennyi üresjáratás úgyis kell az akváriumnak).

2011. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem érdemes teljesen szétszedni.Úgy értem, hogy kiveszed a növényeket egy lavórba és dobsz bele csigairtót,leengeded az akvárium vizét és kimered a talajt, utána, magát az akváriumot bármivel kimoshatod, só, ecet, hipó,neomagnol stb.A talajt is alaposan át kell mosni és öblíteni, ide is jó a neomagnol,só, ecet,esetleg kifőzés.Amúgy a növényes, sőt halakkal teli akváriumban is használható a neomagnol. 100 literre 1-max 2db ,ez a mennyiség csak a parazitákat öli meg, a halakra, növényekre ártalmatlan.Természetesen az 50%-os vízcserét meg kell csinálni a kezelés után 2-3 nap.Ha kell megismételhető a kezelés.
2011. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Murr, köszönöm a segítséget! :-)
2011. ápr. 14. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Tutira kinyírnám az összes csigát, csak a kárt csinálják.

Az aljzatot nem árt bedobni a sütőbe fél órára 200 fokra.

A szűrőből a szűrőközeget (szivacs, vagy nem tudom, mivan még) cseréld le újra.

2011. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan milyen kárt is csinálnak a csigák?

Lehet, hogy én vagyok a buta, de nálam algáznak szépen, a növényeket nem bántják, minden maradékot eltűntetnek és mivel nem etetek túl illetve carbozok, alig-alig szaporodnak. Akkor most mi a baj velük?

2011. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Például nem igazán kell túletetni, ahhoz hogy három billióan legyenek.

Megeszik a maradékot? Persze. És utánna szerinted az szubimál, vagy mi? Rengeteget szarnak, szóval ha volt is kajamaradék, akkor már nem az rothad, hanem a szar.


Nem semlegesítik a maradékot! Ugyanúgy állatok, és terhelik a vizet keményen.

És ha ez nem lenne elég, még a nyálkájuk is szennyzi a vizet, ami elég nehezen bomlik el. kb. ennyit arról hogy több kárt csinálnak, mint hasznot, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy elvileg ez dísz akvárium.

egy barna csiga pedig minden, csak nem díszes.

2011. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
...és az, hogy nálad nem eszik a növényeket, távolról sem jelenti, hogy máshol is ilyen illemtudóak.
2011. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gfero ***** válasza:
93%
murrnak igaza van a csigák igenis hasznosak ha nincsenek túlszaporodva .a neomagnol is tökéletes csak arra vigyáz hogy kis menyiségben is kiirtja az összes csigát ,a növényeknek nem árt
2011. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem szublimál, hanem a heti részleges vízcsere alkalmával eltűnik. Kevésbé káros az ürülék, mint a rothadó kaja.

Nálam nincsenek billióan, ahogy mondtam, karbózás hatására kevésbé szaporodnak. 2-3 havonta szoktam ritkítani belőlük.

Soha nem hallottam, hogy káros lenne a nyálkájuk.

Nekem tetszenek, jópofa állatkák. Az pedig, hogy nem eszik a növényeket, nem illemtudás, hanem faj kérdése. A rothadó növényi részeket eszik csak meg, egészséges növényhez pályafutásuk alatt (2-3 év) nálam még nem nyúltak, pedig van belőle bőven, az akvárium térfogatának felét teszik ki.

Na de felesleges ezen vitatkozni, te nem szereted őket, én igen, a kérdező pedig majd eldönti.

2011. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Illetve, csak mert ennyire lehurrogtál, fizikai és biológiai képtelenség többet üríteni, mint amennyit megesznek. És a kajamaradék sem szublimál. Tudtommal...
2011. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!