Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legideálisabb aljzat...

Melyik a legideálisabb aljzat akváriumba, ki melyiket használja?

Figyelt kérdés

Első akváriumom lesz, tetszik a nagyon sötét aljzat, bazaltzúzalék talán nem tudom jól írom-e. Esetleg összekeverve valamivel?

Imádom a halakat, és szeretném a lehető legjobb körülményeket teremteni nekik. Természetes hatásút szeretnék, de felmerült bennem a kérés, hogy a sötét aljzattal mennyire tudom megőrizni a természetességet.


Akinek van képe, esetleg küldhetne az akváriumáról, szívesen megnézném, ötletmerítés céljából is!:)


Nagyon köszönöm!


23L


2011. ápr. 15. 18:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia.


Sima "U0"-ás bazaltzúzalék :)

Sokan ezt használják. Legalább is én igen :P

2011. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
én U1.fekete bazaltot használok.
2011. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Platypus ***** válasza:
A legideálisabb az attól függ, milyen akváriumot szeretnél. Más aljzat ideális a növényes akvárimba, vegyestársasba vagy éppen aljzattúró halakhoz. A bazaltzúzalék egy jó talaj, viszonylag könnyen takarítható, de a gyökérre igényes növényeknek nem a legjobb. A növényeknek az égetett agyag talajok a legjobbak, ezek baktériumbarát felszínűek, így a szűrésbe is besegítenek. Nálunk kapható fekete agyag talajok a bonalit black, az ADA amazonia és az Oliver Knott talaj. Ezek viszonylag drágák.
2011. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Én társas akváriumot szeretnék.

Melyek azok a növények, amelyek bírják a bazaltzúzalékot?

Pl. hólyagos vízikehely?

2011. ápr. 15. 18:41
 5/18 A kérdező kommentje:
Platypus! Nálatok? esetleg boltotok van?
2011. ápr. 15. 18:44
 6/18 Platypus ***** válasza:

A nálunk alatt azt értettem, hogy az országban, mezei akvarista boltban. Neten rendelhető, külföldi cuccokból végtelen a választék, de egyszerűen hozzáférhetőekből kevés van. Bazaltot majdnem mindenhol kapni, igazán finom szeműt az aquadepóban találtam, szerintem az a legszebb. Nagyobb szeműt tüzépről lehet venni bagóért. ADA talajt általában tartanak a nagyobb halasok, a greenaquánál mindig van készleten. Oliver Knott talajt a vadon díszállatban láttam, bonalitot meg az Atlantiszban.


A hólyagos vízikehelynek nagyjából mindegy, az bármiben nő.

2011. ápr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

bocsi, akkor félre értettelek:D

néztem egy talajt, de hát baromi drága..

ez az: [link]


Most lehet hülyeséget kérdezek. Ugye ez táptalaj, lehet csak ez az akváriumban, csak táptalaj?

Bocsi, a sok buta kérdésért, de kezdő vagyok!

2011. ápr. 15. 18:53
 8/18 Platypus ***** válasza:

A fene se tudja, mi ez a volcanit. Lehet akár egy túlárazott bazalt is, de ha pl. "lávakő", akkor megér ennyit, mert az egy nagy felületű, szűrőanyagnak is alkalmas bacibarát kőzet. Én mindenesetre nem venném meg, mert ez a vegyes szín nem a legtermészetesebb látvány. Ez nem spéci növénytáp, csak egy növénybarát általános aljzat. A táptalajokat az általános aljzat alá kell teríteni vékony rétegben.


A Hobby bonalit az égetett agyag, 1600 Ft 3 kiló, szerintem még elfogadható ár. A JBL manado van még hasonló árban, az egy nagyon jó talaj, de sajna vörösesbarna.

2011. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ha megkérlek akkor linkelnél termékeket, amiket meg is tudok rendelni? táptalajt, meg bazaltzúzalékot? Amiket te választanál
2011. ápr. 15. 19:31
 10/18 A kérdező kommentje:

ez biztos

[link]


de vajon ez alá milyen táptalajt tegyek?

És a bazaltból mennyit kellene rendelnem 120L-es akváriumhoz?

Kicsit sok a kérdés:S

2011. ápr. 15. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!