Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legideálisabb aljzat...

Melyik a legideálisabb aljzat akváriumba, ki melyiket használja?

Figyelt kérdés

Első akváriumom lesz, tetszik a nagyon sötét aljzat, bazaltzúzalék talán nem tudom jól írom-e. Esetleg összekeverve valamivel?

Imádom a halakat, és szeretném a lehető legjobb körülményeket teremteni nekik. Természetes hatásút szeretnék, de felmerült bennem a kérés, hogy a sötét aljzattal mennyire tudom megőrizni a természetességet.


Akinek van képe, esetleg küldhetne az akváriumáról, szívesen megnézném, ötletmerítés céljából is!:)


Nagyon köszönöm!


23L


2011. ápr. 15. 18:15
1 2
 11/18 Platypus ***** válasza:

[link]


Én ezt a talajt használom, de sajna nincs feketébe. A jó minőségű égetett agyag talajok közül ez a legolcsóbb.

Ez egy rosszabb minőségű(de még mindig alapvetően jó, égetett agyag), de fekete talaj:

[link]


Ha csak hólyagos vízikelyhet szeretnél, akkor nem kell alá táptalaj. Ha szeretnél más vízikelyheket is ültetni, akkor ilyen golyókat érdemes a növények tövéhez rakni: [link]


A rendes, alulra terítendő táptalajok lehetetlenné teszik a talajporszívózást, olyat csak akkor érdemes használni, ha bivalyerős szűrésed van és nincs porszívózásra szükség.

2011. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is bazaltot használok, a növények gyökereinél pedig tartós tápgolyót (nem akartam a táptalaj miatt szétszedni az akváriumot, már azt tennék, ha lehetne).

Nálam így néz ki:

[link]

Innen tudod megrendelni:

[link]

Táptalajok között itt tudsz nézelődni:

[link]

Viszont ha nem kifejezetten növényes akváriumot szeretnél, csak néhány tő növényt, akkor nem érdemes táptalajt venned. LEbeszélni persze nem akarlak róla, csak döntsd el, hogy mennyit akarsz foglalkozni a növényekkel, fogsz-e tápozni, co2-zni.

2011. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

nagyon köszi nektek!

Növényekkel nem nagyon szeretném túlzsúfolni. Hólyagosat mindenképp szeretnék, bár az úgy tudom szaporodik és növekszik rendesen:)

És ilyenből szeretnék 3-4tövet

[link]

és pár gömbmohát.


A kérdésekből természetesen nem fogytam ki:)

Szóval a victoriaregia-n nem találtam hólyagost, tudnék máshonnan rendelni?


Illetve 2x18wattos cső lesz elvileg a tetőben, az elegendő lesz nekik?

2011. ápr. 15. 20:01
 14/18 A kérdező kommentje:
És nagyon szép az akváriumod Murr, tényleg, le a kalappal!
2011. ápr. 15. 20:01
 15/18 A kérdező kommentje:
Murr, az akváriumodba, jobb oldalon a vízekehely előtt milyen növény van? Az a kis kerek,lapos levelű
2011. ápr. 15. 20:10
 16/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen.

A növény neve Hydrocotyle leucocephala:

[link]

Sajnos sem ez, sem a sagittaria nem marad meg nálad ennyi világítás alatt, kb. a duplája kellene nekik.

A hólyagos vízikehely viszont jó választás, a gömbmoha szintén. Tudom még ajánlani az anubias féléket, szerintem nagyon szépek.

Hólyagos vízikelyhet nem tudom, honnan rendelhetnél, szerintem akvarista.hu-n adj fel hirdetést, hátha van valakinek a környékeden. Cryptocoryne aponogetifolia a hivatalos neve, ezen is keresheted boltokban, hátha így van kiírva. Én most adtam el az enyémet, ha hamarabb találkozunk, elküldtem volna.

2011. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
rendben, akkor anubias lesz inkább, nagyon köszönöm a segítséget!
2011. ápr. 15. 20:38
 18/18 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb, pl az Atlantisz díszállatban régen lehetett kapni drapp színű sóderből az apróbb szeműt. Most nem tudom hogy van e, de régen kilóra mérte az eladó, és 1000 Ft-ért teleraktam vele a 90-es akváriumot. Ez a kavics szép volt egy ideig, de úgy fél év mulva csúf lett, mert meglátszódott rajta minden barna és zöldalga.



Legutóbb a 90 literbe 2 zsák bazalt zuzalékot vettem. A Vadon díszállatban 1200 Ft volt egy zsák ha jól emlékszem. Kettőt raktam bicikli csomagtartóra és majdnem eldőltem vele, nagyon nehéz volt. Ez nem növényes talaj, csak sima kavics, de elég sok. 120-asba viszont 3 zsák is kell belőle. Vannak olyan növények amiket bele lehet ültetni. Nekem ezek tetszettek, pl bacopa, lilaoepsis.



Ez meg egy drágább, de jó fajta növénytalaj, ilyenem van 45 literbe. Ez sajnos max 50 literhez elég.

[link]

Meg vagyok elégedve vele, mert egyből beállt tőle az akvárium. Garnélákhoz tökéletes talajnak bizonyult, és szépen nőnek benne az igényesebb növények is, mint pl a hemiantus, vagy marsilea. Ezt 5-6cm vastagon kell rakni, mert könnyű golyókból áll. Ha vékonyabb rétegbe rakod, nem tudod beleültetni a növényeket, mert egyszerűen kirepülnek belőle.


Ezen kívül használtam festett szines kavicsokat is, de ott mindig problémáim lettek a vízminőséggel, többet kellett vizet cserélni. Azért nem ajánlom halakhoz senkinek. Nekem van narancssárga kavics egy 45 literbe. Pár növény megmarad benne, de a kavics színe kicsit természetellenes :)

2011. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!