Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja, megmenthetem?

Mi lehet a baja, megmenthetem?

Figyelt kérdés

A nőstény guppim napról napra rosszabbul "néz ki"

Rettentő gyorsan szedi a levegőt,aztán az aljzatra merül a szűrő alá és ott van (15-20 percet) aztán hirtelen mintha semmi baj nem lenne elkezd úszkálni (közben még mindig gyorsan szedi a levegőt) majd újra elmegy a szűrő alá.

Mi lehet a baj,semmi más tünetet nem veszek rajta észre!


2011. ápr. 20. 20:34
 1/7 gfero ***** válasza:
csinálsz hetente részleges vízcserét talajporszívózással?mekkora aksi hány hal szűrő van benne?
2011. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Heti 40%-os vízcserét csinálok talajporszívózással,az akvárium 54 literes 3 kifejlett guppi (1 hím,2 nőstény) van benne,7 egy hónapos guppi és tegnap született több mint 20 kis guppi.

A szűrő HL-BT400-as.

2011. ápr. 20. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Külső jelek? Kis sebhelyek, soványság, uszonyok rendben vannak? Hány fok van? Milyen vizet használsz? (csap/kút, tsb).

Más halakon tünetek?

2011. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Külső jelek nincsenek,nincsenek sebek,az uszonyai rendben vannak,talán még annyi tünet hogy sokkal kevesebbet eszik mint a másik két hal.

A víz 24 fokos,a víz 1 napig állott csapi víz.

Más halakon nem vettem észre semmit talán csak nem annyira virgoncok mint 1-2 hónapja (Januárba vettem őket)

2011. ápr. 20. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon alulméretezett szűrő, nem végzi el a feladatát!

Ebből a fajtából neked a ...400-as kell !

Valószínűleg mérgezés, de a biztonság kedvéért tedd karanténba. Bármi más is lehet, ami a valószínűleg nem túl jó vízminőség miatt futótűzként terjedő fertőzés is lehet.

Jobb félni mint megilyedni. A nagyobb szűrőt mindenképpen szerezd be, a mostani alkalmatlan az akváriumod tisztántartására. ha mérgezés, akkor ez megoldja a problémát.

2011. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rosszul néztem a szűrőt, BOCS! A 400-as jó.


Mindenképpen külön kéne rakni. Abból több dolog is kiderülne.

De ez így, hogy a többi is passzívabb, nekem még mindig mérgezés gyanús. Kórokozók több hét alatt jobban erőre kaptak volna.

2011. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gfero ***** válasza:
nem ártana külön akváriumba tenni és egy pár napig ne etesd őt .nem ártana csinálni egy víztesztet se lehet hogy valami nincs rendben a víz paramétereivel.mivel eteted őket fagyasztott eledellel kellene meg kiegészítésként minőségi táppal.
2011. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!