Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bővebb információk Seabiscuit-...

Bővebb információk Seabiscuit-ról, az amerikai versenylóról?

Figyelt kérdés
Most néztem meg a Vágta című filmet (egyébként nagyon tetszett, nálam 10/10-es :) ), de számomra túl kevés derült ki a híres versenylóról. Szóval olyanokat szeretnék megtudni, hogy például mikor és miben pusztult el, mikor született, hány versenyen indult összesen, és ebből hányat nyert meg, lett -e utódja, stb. És esetleg a zsokéjáról is, ha valamit tudtok... :) Sajnos neten semmit nem találtam róluk, Wikipédián csak angolul van fenn, magyarul nem találok adatokat róluk. Előre is köszi a válaszokat!
2011. jún. 25. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is csodálója vagyok mind a lónak, mind a filmnek!

Igazából nem tudok róla sok mindent, de most úgy sincs jobb dolgom, elég jól beszélek angolul, és engem is érdekel, szal ha gondolod, lefordítok neked pár dolgot, ami érdekel az angol wikiről. ;)

Szóval, 1933. május 23-án született. Anyja Swing on, apja Hard Tack, apai nagyapja Man o'War. A Claiborne farmon nőtt fel, Kentuckyban. A filmben lévő infókat gondolom ismered (kicsi volt a versenylóhoz képest, meg ilyesmiket :)).

Na de itt azt írja, hogy Sunny Jim Fitzsimmons trénerezte először, de mivel nem foglalkozott vele rendesen, mert más, többszörös nyertes, meg esélyesebbnek gondolt lovakat edzett, ezért csak kisebb versenyeken indult, és ott is csak jelentéktelen eredményeket érhetett el. 2 évesen 35x versenyzett (amit durvának írnak), ebből elsőnek csupán 5x, 2.nak pedig 7x sikerült lennie. Aztán jött a filmből is ismert Charles S. Howard, aki megvette cirka 8000 dolcsiért. Ettől kezdve Tom Smith volt az edzője, aki kihozta a lovat saját válságából. A zsokéja a kanadai Red Pollard (1909-1981) lett. Innentől ívelt a karrierje felfelé :)

89x futott pályafutása során, 16 különböző hosszon. A versenyek kitaglalásától most eltekintenék, bocsi, de a verseny nevek és dátumok angolul is elég közérthetőek. :)

1940-ben hivatalosan is visszavonult. A Ridgewood Ranchon élt eztán, Californiában. 108 csikót nemzett, ebből 2 (Sea Sovereign és Sea Swallow) elég sikeres versenyló lett később. 7 évvel visszavonulása után halt meg, igazából wiki semmit nem ír, hogy hogyan, szal gondolom végelgyengülésben. A mai napig titok, hogy pontosan hova temették el, csak a Howard család legszűkebb köre tudja. 2007. júni 23-án szobrot emeltek neki a Ridgewood ranchon, ahol élt, és elhunyt.

Persze több, szobrot, és emlékművet, kitüntetést, díjat is állítottak neki az évek során. :)

Ma cirka ennyire futotta az energiámból, kezdek lefáradni, remélem azért hasznos infókkal szolgáltam. Én magam biztos sokat megtudtam róla, amit eddig nem :)

2011. jún. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hűha, nagyon szépen köszönöm fáradozásodat! :)

Akkor mind a trénere, mind Sea jó sokat megélt szerencsére. Versenylovaknál remek teljesítmény... És mennyi csikót nemzett, nem semmi! :D Film alapján, és azért, mert kicsi volt, de annál hevesebben küzdött, egyik kedvenc versenylovam lett, no persze Kincsemmel együtt. :)

A filmben az a négy ember és az egy kicsike ló annyira szeretetre méltó! Egy nagy családot alkottak, és különös volt, hogy mindegyikük nagyon suta volt élete első felében, aztán hozzájuk pártolt a szerencse. Ez gyönyörűen ki lett bontva szerintem. :) Jó párszor megkönnyeztem, az biztos...remekmű az a film! :)

Szóval köszönöm a fordítást, és örülök, hogy kérdésemet mégis megtaláltad a nem passzoló témakör ellenére! :D

2011. jún. 26. 03:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Na, örülök ha hasznosnak találtad az adatokat, abszolút egyetértek veled, mindketten fantasztikus teremtmények, valamint a film is nagyon jó :)

ha érdekel nézz utána Imperiálnak (bár már biztos hallottál róla, csak most nem soorltad oda :)) ő is magyar büszkeség :) [link]

2011. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt a filmet hol lehet megnézni, vagy hol lehet letölteni magyarul? Engem is érdekelne ez a film! Teccik amit leírtatok belőle :)
2011. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, Imperiálról is hallottam már, neten valamelyik lovas oldalon a versenylovak között szerepelt felsorolásban, és az megmaradt bennem, hogy 25 versenyből 20-at megnyert, kétszer pedig második helyezést ért el. :) Bővebben akkor még nem olvastam el az infókat. De róla nem hittem volna, hogy magyar. De neki is mennyi csikója volt, azta! :D És 29 évet megélt ez a versenyló?! Valahogy eddig az volt bennem, hogy hamar kiöregszenek a túlhajszolás miatt. Meg a vágóhídra küldés, miután már nem küzdőképes a szervezete...talán annyira mégsem igazak az ilyesfajta rémhírek. Bár, ha korán elpusztulna, nem lehetne annyi csikója. : /

Egyébként te lovagolsz valahol, vagy életedhez hogy kötődnek a lovak? És kedvenc lóversenyződ van?

Utolsónak: én is nagyon sokáig kerestem, aztán kaptam egy Ncore felhasználót, innen tudtam megszerezni végül...interneten rengeteg helyen kutattam utána, de nem találtam egy letöltőoldalt vagy online megnézhető helyet sem. :( Pedig sok filmnél szerencsém volt már ezzel...

További szép napokat! :)

2011. jún. 26. 20:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Vannak lovaink otthon is, meg lovardában is lovagoltam, de sajnos már 2 éve nem :( mert elszakadtam onnan (egyetem -.-)

őszintén remélem, hogy egy Imperial, Kincsem, vagy Seabiscuit "osztályú" lovat azért már nem a vágó hídra viszik/vittek. Hanem megadják neki azt a tiszteletet, hogy ha már legyengült, akkor elaltatják (illetve akkoriban még puskával intézték az ilyet :'( ) és sztem így is van, pl Seabiscuitről olvastam is ugye, hogy még mindig nem ismert a pontos temetési helye, szal valahol eltemették :)

2011. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát, akkor igazán szerencsés vagy :D Nekem tesóm nagy lovas, ménesgazdának tanul Keszthelyen, én pedig nagyon szerettem kiskoromtól fogva a lovakat, és elég sok minden rám tapadt meg oktatott is ezzel kapcsolatban. :)4 hónapig jártam lovagolni, sajnos a piszkos anyagiak közbeszóltak, így csak futószárig jutottam el... : / Amúgy hol tanulsz egyetemen és mit, ha szabad tudnom? :)

Igazából a lóversenyekkel, főleg, ami ilyen személytelen a lovakra nézve, mint a galopp, úgy vagyok, hogy kegyetlen és pénzközpontú. Mert oké, egy Imperiált és társait nem küldik mészárszékre, de a nyeretlenekkel mit kezdenek...(?) Nem fogják kivárni, míg 20-on akárhány évesen természetesen elpusztulnak, így csak vinné a pénzt. Hisz nem érnek többet egy átlagos hobbilónál, ha nem szerzett díjat. Seabiscuit-nak persze, hogy annyi csikaja volt, hisz ő maga is sokat ért, hát még, ha fedezett. És az utódok ára sem volt piskóta, mert remek vérvonalúak...

Egyik ismerősünk kiöregedett versenylovat vett, már nem tudom, hogy honnan-hol,mikor. De remek lovat faragott belőle lovasíjászathoz. De minden egykori versenyló sajnos nem juthat ilyen sorsra... :(

2011. jún. 27. 20:04
 8/11 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem is nagyon tetszett annak idején a filtm.

Gondoltam, hátha van kedved megnézni eredeti felvételeket Seabiscuit-ről.


Az első felvétel az 1938-as futama a verhetetlennek tűnő Admiral ellen.



http://www.youtube.com/watch?v=aQx3FMoDGE0


http://www.youtube.com/watch?v=_K4ayBMzk8o


http://www.youtube.com/watch?v=8jR6oRHtR7U


Az utolsó videó egy dokumentumfilm Seabiscuitről.


Ebben elhangzik (kb. 21:15-21:40 között), hogy 14 éves korában egy szívroham okozta a halálát. Charles Howard a farmjukon temette el, a pontos helyet csak a fiainak árulta el, és sírkő helyett egy tölgyfa csemetét ültetett Seabiscuit sírjára.

2013. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ajosy01 válasza:

Kedves kérdező! Nem tudom régebb,hogy ment (már a kérdés is régebbi),de sok versenylovat pályafutása végén eladnak.Normálisszerető családhoz kerülnek,esetleg kupecekhez ők adhatják el a mészárszékre.

Viszont sok olyat hallottam,hogy eladják,és sok olyan embert is ismerek akik megveszik akár hobbi,military stb. célra.

2015. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Valóban utolsó, ilyenről már én is hallottam: egy volt ügetőt vett meg egy lovasíjász, szuper páros lettek. Gyönyörű, de ritka dolgok ezek.
2016. márc. 28. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!