Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor tehetem bele a halakat?

Mikor tehetem bele a halakat?

Figyelt kérdés

Kezdett letisztulni az akvariumom vize (ujratelepitettem,homok ,kavics stb)

24 ora alatt annyira letisztult, hogy mar latom az akvarium hatulos felet kb. 35 cm

Mikor tehetem bele a halakat?? en ugy gondoltam hogy varok meg 24 orat, hogy szinte egeszen legyen letisztulva

A szuromet sem merem nagyon beletenni amig nem tiszta

Szerintetek?


2011. máj. 2. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen homok az, hogy ennyire nehezen tisztul? Szemcseméret? Olyan mint a homokozóba a gyerekeknek?
2011. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gfero ***** válasza:
ha a régi vizet tetted vissza akkor mehetnek már vissza a halaid.vagy az egész vizet lecserélted?
2011. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szűrőt be kell tenni! A hasznos baktériumok csak így tudnak benne elszaporodni.Az enyém is zavaros volt, még egy hét után is.Most kb 9 napos, most már elfogadható, és benne vannak a halak, de még így is nem ártott volna várni vele.
2011. máj. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gfero ***** válasza:
de várjál a szűrőt nem lett volna szabad hogy kikapcsold mert az összes hasznos bacik lebontóbaktérium elpusztult így már érdemes várni de írd le hogy menyi vizet cseréltél vagy az egész új víz?
2011. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amíg nem tisztult le teljesen, illetve nem indult be a bacikultúra, addig semmiképp. Mekkora az akvárium, hány halad van? Teljesen friss a víz? A szűrő ki lett kapcsolva, vagy járattad egy vödörben?
2011. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

90 litres,elevenszuloket teszek bele.Korabban volt benne 2 aranyhal (es nem uj a viz ,kb 2 hete benne van) mosott folyami homok van benne,ami at van mostva, es kavics folotte kb 0,4 cm-es

Szirot nem jarattam kivettem

Mi tevo legyek? Tessek 1 kep: [link]

[link]

Ja es csak a novenyek vannak ,meg nincs semmi dekoracio

2011. máj. 2. 18:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Még semmiképp ne tegyél bele halakat, nagyon csúnya a víz. Szerintem ez a homok nem jó aljzatnak, ha egy nap alatt még ennyire zavaros szűrő nélkül is.

Új, vagy használtad már?


Majd a szűrőhöz vegyél valamilyen baktériumkultúrát.

2011. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha a szurore celzol uj 2 hete vettem,mikor az akvariumot is

Egyik akvariumomba is ilyen van es letisztult evekota sze pa viz

Addig keso mig letisztul es beindul az akvarium,csak nem tudom mikor lesz az,meg varok par napot a halakka

Es a szuro nem fogja felkavarni ami most leulepszik?

2011. máj. 2. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Ki kéne cserélni ezt az aljzatot, vagy sokkal jobban átmosni. Tudom, hogy ez nagy sz.pás, de ezerszer nagyobbtól kíméled meg magad.

Az aljzatnak olyaqnnak kell lenni, hogy felöntöd vízzel, és 15 másodpercen belül leülepszik. Zavaros lehet a víz, de max. fehéres, opálos egy kicsit.

Ennyi lebegő szemcsétől meg kell szabadulni, nincs mese. Mi lesz, ha áramlás lesz az akiban? Hogyan lesz tisztítva az aljzat?

Ez szerintem nem működőképes így.

2011. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Es lehuzatom ezt a zavaros vizet????

Uj allot vizet ontok a tobbi akibol??

Ha lassan ontenem bele nem zavarodna fel szerintem

2011. máj. 2. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!