Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fulladoznak a halaim?

Fulladoznak a halaim?

Figyelt kérdés
Van egy 60 L-es akváriumom, amit tegnap este kaptam akkor a halak nyugisak voltak de ma mozgékonyak és folyton a vízfelszín közelében úszkálnak izgatottnak tűnnek és olyan mitha levegőért kapkodnának, pedig van levegőzető meg szűrő benne nem értem vagy ez lenne a normális nappali viselkedés?
2009. márc. 8. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem éhesek? nekem akkor mozogtak a felszin közelében fürgén,és "pipáznak"
2009. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam ettek is de még mindig ugyanazt csinálják, lehet hogy keveset adtam nekik, 10 db halnak mennyi kaját kell adni? VAn szárított szúnyog lárvám meg Sera Vipan nevezetű ilyen színes lapocskák. miből mennyi kell és milyen gyakran
2009. márc. 8. 15:42
 3/11 anonim ***** válasza:
A halak éppúgy mint sok már állat megérezhetik a időváltozást is. Lehet ettől nyugtalanok. Az etetéssel kapcsolatban: annyit adj nekik amennyit 2-3 perc alatt megesznek.
2009. márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Milyen halaid vannak? Például a zebradánió természetes viselkedése, hogy a vízfelszín közelében fürgén úszkál.

Az etetésről annyit,hogy függ a halak méretétől én kb 15

2.5-3 cm-es guppinak kb egy teáskanálnyi lemezes tápot adok naponta, de legpontosabban úgy tudnám meghatározni, hogy annyit adjál nekik amennyit 4-5 perc alatt teljesen elfogyasztanak, többet ne mert felfordul a víz és meg is betegedhetnek.

2009. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Van két fekete molly egy neon hal, kattő alga evő, 3 szifó és 2 zebra dánió. akkor adok még nekik mert én 2-3 olyan lemezkét adtam csak szétmorzsolva meg 3-4 szárított szúnyoglárvát.
2009. márc. 8. 16:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Na ennél azért kicsivel többet kell adni nekik!
2009. márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A neon halam épp most pusztult el. :(

A többiek még mindig a felszín közelében mintha levegőért kapkodnának félek hogy a többi is a kis neon sorsára jut. Van levegőztetőjük nem értem mi lehet a baj.

2009. márc. 8. 16:58
 8/11 anonim ***** válasza:

A neonhal társas hal,valószínűleg azért pusztult el.

Legalább 6-ot tarts belőlük. Van növény az akváriumban?

Attól h van levegőztetőd még lehet oxigén szegény a vized,vegyél növényeket az akváriumba és megoldódik a problémád. Az is lehetséges h még nem ért be az akvárium vize,legalább 1 hét szükséges neki ha nem több...

SOHA ne rakj az akváriumba közvetlenül csapvizet! Hagyd állni legalább 1 napig,mert addig "tisztul" kicsit.

2009. márc. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia. Mi van a többi haladdal? Sok jó tanácsot kaptál. nekem is vannak halaim, sajnos elhullás is van. Én már jártam úgy, hogy megvettem az állatkereskedésben a halaimat s másnapra hullani kezdtek. Sajnos az ő esetükben egy betegség a darakór volt a ludas. Sikerült megmentenem párat, de külön tartottam őket, és fertőtlenítőt tettem a vízbe. Ha szerencséd van, akkor nekik csak az új környezet zavaró. Ilyenkor az érzékenyebb halaknál lehet elhullás.
2009. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

nagyon sok mindentől függ hogy víz tetején úszkálnak.

ha pipálnak lehet hogy nincs elegendő oxigén a vízben

ha kevés lemezestápot adsz és lássuk be a 2-3 darab az tényleg elég kevés (1-2 mokkás kanálnyit adj) szerintem.

aranyszabály, hogy annyit adj ami pár perc alatt elfogy.

nem mindegy hogy milyen halnak milyen kaját adsz

egy algaevőnek nem elég hogy szárazkaját adsz ami nem süllyed le mert a tetején megeszi a többi hal

ezért érdemes 2-3 naponta különböző kaját adni fagyasztott tubit élő tubit muslincát...

nekem pl volt xifóm bettám neonom algaevő molly, és azt vettem észre hogy a neonok nem mennek fel enni a többiekhez hanem csak lent kóricálnak, ergo a szárazat nem nagyon ették .

a másik a szűrőt a akváriumban 1-2 hetente ki kell mosni langyos vízzel vagy egy edénybe kiszedett akvárium vízzel.

nem tudom mert nem írtad van e benne növény, de érdemes bele tenni, mert ezek segítik az oxigén kialakulását a nitritet és ammóniát magukhoz véve.

érdeklődj állatkereskedésben , ha kezdő akvarista vagy számolj azzal hogy 1-2 garnitúra halad, az örök akvárium mezőre megy majd. ez ne keserítsen el mert megéri.

csodálatos tud lenni egy rendben karbantartott aksi.

Sok sikert

2009. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!