Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leendő halgazdi vagyok,...

Leendő halgazdi vagyok, illetve a lányaim szobájába kerülnek. Kapok 10-15 db fekete mollit. Milyen akvárium szettet érdemes beszereznem ennyi halnak? Milyen márkát érdemes?

Figyelt kérdés

Ezekről mi a véleményetek?


1., [link]


2., [link]


3.,


[link]


4.,

[link]


Vagy esetleg linkelnétek nekem? Nagyon köszönöm a segítséget!


2011. máj. 3. 14:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

20 litresbe csak egy hím betta tartható,.. http://www.youtube.com/watch?v=R664-oTwjzY&playnext=1&list=P.. ezt a videót akartam linkelni a neonokhoz, 50 literes akváriumban, fekete háttérrel jól mutatnak

ezeknél a szetteknél sajnos nem mindegyiknél írja a világítás erősségét, de literenként 0.7watt legyen minimum. szóval, mikor szettet választas, akkor ahány wattos a világítás, azt oszd el az akvárium méretével.

pl. 54l-es akvárium 18watt= 3 watt/liter

2011. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
és lehetőleg ne vegyél akváriumot, csak 30l felett
2011. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
De édes vagy! :) Köszönöm a válaszodat! :)
2011. máj. 3. 15:24
 14/21 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nagyon rossz úton idnultatok el, jó lenne tájékozódni egy kicsit, mert nem fog örülni a gyerek, ha döglött halak úszkálnak az akváriumban. A haltartás pedig az alapismeretek nélkül nem fog menni.

20 literes akváriumban nem tartható hal.

30 literben már lehet egy hím bettát, vagy guppikat tartani, maximum 6 szvárványosat, vagy mondjuk 10 endler guppit.

Neonokat 50 litertől lehet, ha társítani szeretnéd valamivel, akkor már indokolt a 70 liter.

A black mollykból egy darab sem tartható 100 liter alatt.


Mielőtt belefogtok, olvassátok el a www.akvarista.hu címlapján az 5 ajándék e-bookot, meg esetleg a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika c. könyvét.

2011. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül a második a legjobb!

Ill. valamennyire működőképesebb, mint a többi. Mindenek előtt pedig -még mielőtt legközelebb Diszkoszokat is akarnál :)- uszítsd rá a lányaidat egy kis szakirodalom böngészésre. Jó sok gondtól megkímél!

Pl. akvarista.hu-n reg. után az 5 kis könyv kötelező házifeladat! :)

2011. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
ok...9 éves és 2 éves gyereket??? Rendben.....én gondoznám őket...inkább halcskákat lessenek,mint idióta mesét a tv-ben.....írtam hogy kezdő vagyok...eszem ágában nincs 3 liter vízbe bele engedni 40 halat...ezért kérdeztem hogy melyik akvárium a jobb,és melyikbe mennyi,és milyen halat ajánlatos tenni....
2011. máj. 3. 16:38
 17/21 gfero ***** válasza:
vegyél egy min.54 literest és tegyél bele olyan halakat amiket könnyebb tartani.pl.8 zebradánio+8 neon+5-6 db algaevő csiga
2011. máj. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ezt le is írtuk neked. Viszont csak az, hogy milyen halból mennyi fér el, még nagyon kevés információ. Tudnod kell, hogy melyik halfajt hány fokos, milyen keménységű vízben lehet tartani. El kell sajátítani a szűréssel kapcsolatos információkat, ismerni kell a nitrifikáció folyamatát, a vízcserék fontosságát és módját.

Aztán a növények fényigényéről, tápozásáról és telepítésének a módjáról is jó, ha tudsz dolgokat.

Csak úgy, józan parasztésszel nem lehet fenntartani egy vízi világot. Nem űrtechnikáról van szó, de rengeteg a hibalehetőség. Ezért javasoljuk, hogy készülj fel.

2011. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon Nektek! :)
2011. máj. 3. 17:27
 20/21 anonim ***** válasza:

szívesen. segítünk, ahogy tudunk :) én személyszerint az akvarisztikát egy elég könnyű dolognak tartom, mert sok dolog logikailag összefüggő, átlátható dolog van benne. Lehet azért mert 11 éves koromtól vannak halaim, olvastam sok mindent azóta, de én azt mondom, h akinek van esze rá, az könnyen megtanulhatja..

legegyszerűbben ez a kis ebook írja le a dolgokat, az akvarista.hu-n van még 4, én ezzel kezdeném:

[link]

úgy félórányi olvasgatás, képekkel. rengeteg alapdolgot ír le, amiket a haltartáshoz föltétlen tudni kell. hát sok sikert!

2011. máj. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!