Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy néz ki egy teljese...

Hogy néz ki egy teljese felszerelt akvárium?

Figyelt kérdés
Nem képekre gondolok, hanem hogy miből, mennyi, milyen kell az akváriumba. Halakra most nem gondoltam csak kellékekre. 54 literes akvárium lesz, mit vegyek bele? Milyen szűrőket, fűtőt, növényeket, aljzatot vegyek? És mennyit? Bármit amit csak kell bele rakni kérlek írjátok le! Nagyon sok helyen olvasgattam már (könyvek, internet, itt), de még így is nagyon tapasztalatlannak érzem magam. Ja és a guppik mellett döntöttem.
2011. máj. 4. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Kellene egy 300-400 liter/órás szűrő, Mondjuk eheim pick up 2008 vagy 2010.

Egy automata 50 wattos fűtő.

Világítás legalább 30 watt, daylight.

Aljzat 0.5-1.5 mm közötti szemcsenagyságú, ami tetszik. A bazaltzúzalék szép, vagy esetleg táptalaj.

Növények, ami tetszik, a világításhoz igazítva. Amit írtam, közepes fényigényű növényeknek jó, esetleg egy-egy erős is belefér. diszhal.info-n tudsz nézelődni. És minél több, annál jobb.

Dekornak jó még valami faág is.

Aztán növénytápszer, mondjuk easy life profito, easy carboval kiegészítve.

Halfogó háló, tiszta vödör, leszívócső.

Biztos kihagytam valamit, ezt lehetetlen így leírni. De kezdetnek jó, aztán majd közben rájössz :)

2011. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú, most nem tudom leírni milyen hálás vagyok neked! Nagyon köszönöm. De a világítás mire kell, mire való? A növényeknek? Anélkül nem él meg? De azért még egyszer nagyon köszi!!!
2011. máj. 4. 21:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Világítás nélkül nem élnek meg a növények. Annak a mennyiségéhez kell növényeket vásárolni illetve beállítani a tápozást.

Elég lehet 15 watt fény, de akkor csak néhány árnyéktűrő növényt vehetsz, kevés tápozással. Vagy lehet több fény, több növénnyel, több tápozással és co2-vel kiegészítve. 30 watt az olyan közepes, a felett már profi szűrés kell, viszont ennyi alatt már nem csak szenvedés a növénytartás.

2011. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!