Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » TENGERI kerti tavat nem lehet...

TENGERI kerti tavat nem lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sose láttam még olyat.

Mi lenne, ha kiásnék egy hatalmas tavat, és sós vízzel feltölteném, mint a tengerekben, és telepítenék bele korallokat, halakat?

Persze hatalmas szűrővel, aminek van teljesítménye.

Meg lehetne oldani, vagy tengeri kerti tavat sosem csináltak, és nem is tudnak?


2011. máj. 7. 15:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Természetesen: Lásd tropicarium, ocenárium, még cápát is tarthatsz. Mondjuk a tófólia biztosan nem jó, inkább plexiben kellene gondolkoznod. Meg akkor már nem rossz látni is, amit tartasz.


Hallod, ha ennyi pénzed van, még kiásni is segítek ;)

2011. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Újra csak xDDDDDDDDDDDD...én is segítek ásni, csak hívj :D
2011. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Doruss ***** válasza:
Ha úgy nézzük, megoldható, de nem a szabadban. Mondjuk egy üvegházban, ahogy írták. A legnagyobb gond a hőmérséklet. Kertben ezt eléggé nehézkes lenne megoldani... Meg még van sok ok, ami miatt tengeri halakat nem lehet úgy tartani.
2011. máj. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sikerült meglelnem a linket, de a szinte tuti, hogy a reefkeeping fórumon olvastam.

A konkrét válaszom: igen, megoldható, csak nem a mi szélességi körünkön.

A korallok miatt a viláítást külön lámpákkal kell megoldani. Az viszont elég hülyén nézhez ki, hogy a tó fölé belógatsz izzókat. Korallok nélkül megoldhatóbb a dolog, de akkor csak halakkal.

Ha mégis itthon akarnád, akkor a téli elhelyezést kellene megoldani, üveglapot rárakni, aztán az üveg és a víz közötti levegő folyamatos cseréjét megoldani. A víz hőmérsékletének szintentartása megoldható. A nyári fedetlen állapothoz a párolgás miatti sókoncentráció növekedés automataa utántöltővel kivitelezhető.


Szóval nem lehetetlen a dolog. Én a világítás megoldásán agyalnék sokat.

2011. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, egyet értek a 19:28-cal, megoldható, csak nem Magyarországon. Talán már az olaszoknál már lehet vele kezdeni valamit, de Floridában már tutira megcsinálhatod. Igen a világítás az problémás, de mi lenne, ha az akvárium oldalába raknád be? (ezt csak hasra ütés szerűen mondtam)
2011. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1. alapvető probléma:

Konstans 26 fok kell neki. Nyáron túl meleg, télen túl hideg lenne.


2. probléma

Más fényciklusban süt a nap télen és nyáron, és egyik sem olyan mint a tengereken.


3. probléma

Csak búvárkodva látnál valamit belőle :)


4. probléma

Egy üveglapot kellene fölé rakni, mert az uv fény nem mehet bele. Az igazi tengervíz a kékségével ezt valahogy kiszűri, de nálad nem lenne elég magas a vízoszlop ehhez.

Fémhalogén lámpát se lehet rakni fölé üveglap nélkül, pont emiatt, úgy tudom. Szóval csak üveglappal.


De ha ezeket kiküszöbölöd :)

2011. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Van 1 ötletem. Csinálsz fölé egy háztetőt, és napelemekkel telerakod, aztán a tető alá beraksz egy fémhalogén lámpát ami a napelemelről megy, napi 8 órát, még egy automata fűtést is ugyanígy, néhány keringtető szivattyút és mindezek mellé egy szüntementes tápot.


Csak ehhez sok napelem kéne.

Avagy bekötöd az egészet a konnektorba, csak az fogyaszt.


Ezért ezt könnyebb szobába megcsinálni, és ott látod is a halakat, korallokat, ha akváriumban vannak.

2011. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Megoldani megoldható, csak rohadt drága lenne és teljesen értelmetlen...


A szűrés / hűtés / fűtés megoldható, télen a világítást mesterségesen kell kisegíteni

2011. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!