Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 literbe hány neont tehetek...

80 literbe hány neont tehetek bele? Lenne mellettük még más is.

Figyelt kérdés
2 mézgurámi van mellettük most. Igazából van már fekete neonom, de csak 6 db és nem tudom mennyit vehetnék még hozzájuk? Ezen kívül még 6 corydoras aeneust szeretnék fenéklakó halnak (van már 2), meg 6 gömbmollyt (azokból is van már 2). Ilyen halösszeállítás jó lenne? Tehetek melléjük még valamit, vagy maradjon csak ez a 4 fajta? (pl a zebradánió tetszik még mert az a víz felső rétegében tartózkodna és igy kitöltené azt). De nem szeretném tulzsúfolni sem az akeszt.. Mit tanácsoltok?
2011. máj. 7. 16:31
 1/5 A kérdező kommentje:
A víz 24 fok, van szellőzés, szűrés, növények, rendszeres részleges vícsere. És kifelejtettem a hím bettát.
2011. máj. 7. 16:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így bőven elég, vagyesebbre már ne csináld, sőt, én a mollykat nem erőltetném.

De jelen esetben szerintem:

2 mézgurámi

10 neon

6 cory

4 molly (1 hím 3 nőstény), de a szaporulattal rengeteg probléma lehet.


Ami szerintem jobb lenne:

2 méz

8 neon

6 zebra

6 cory

2011. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Lehet hogy a mollykar elviszem becserélni másra (bár nagyon tetszenek, főleg a hímek amikor teljesen kifejlődik a hátúszójuk-gyönyörűek). És ha mondjuk csak neonok lennének, meg mézgurámik és coryk? Akkor lehet több neon? Főleg rájuk szeretném helyezni a hangsúlyt.
2011. máj. 7. 17:45
 4/5 gfero ***** válasza:

8 fekete neon mert ahogy értetem ilyened van

8 vörösneon

6 dánio bár jobb lenne 8 de helyhiány van

1 pár mézgurámi

és a harcsák

2011. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, az lenne a legjobb, ha minél kevesebb fajból tartanál minél többet. Legyen akkor 15 neon, 6 páncélos és 2 méz. Ez így tökéletes, szerintem.
2011. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!