Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudnám megjavítani (? )...

Hogy tudnám megjavítani (? ) a légpumpámat? (Info lent)

Figyelt kérdés
Van egy Optima légpumpám. Mikor megvettem és max-ra állítottam, akkor szinte forrt a víz olyan erősen fújta a levegőt. Most (kb 1-1,5 év múltán) éppen, hogy pár buborék feljön (porlasztót már cseréltem). Szétszedtem, hátha valami eltömődött, de én laikusként nem vettem észre semmit. Remélem tudtok segíteni, hogy mit kellene csinálni. Előre is nagyon szépen köszönöm!
2011. máj. 8. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában légpumpákban van egy elektromágnes ami rezeg, rajta egy kis fém kar, azon meg egy gumisapka. Az a gumisapka szokott elöregedni, megkeményedik. Lehet kapni azt külön állatkereskedésben.


A fém nyelével együtt beviszed a gumit, mert azzal együtt árulják, és nézel egy ugyanolyan méretűt. Ha meg nincs, akkor lehet rendelni.

2011. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt így látatlanban nehéz megmondani. Általában a membrán szokott elöregedni. Ez egy gumihártya, amit az elektromágnes hajt meg, így pumpálja a levegőt. Ha elvesztette a rugalmasságát, megrepedt, elszakadt, akkor elszökik a levegő. Talán ezt kellene cserélni. De előbb nézd meg, hogy a mechanikus része működik-e, hajtja-e a levegőt.
2011. máj. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Azt hiszem első lépésként megnézem azt a gumi gyűrűt, hogy milyen állapotban van.
2011. máj. 8. 22:53
 4/4 anonim válasza:
sehol
2011. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!