Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyáim...

Mit tegyek ha a kutyáim átmennek a szomszéd kertjébe? Kötelességem megjavitani az ő keritését kb.1oo m hosszan? Én tartsam láncon őket egy ha. Területen? A kérés nem használt. Féltem őket.

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Velünk is ez történt,de a mi szomszédunk megcsinálta. Ha szép szóval nem megy, jelentsd be a polgármesteri hivatalban. Ők hivatalból kötelezni fogják. Remélem a kutyáidat nem fogja bántani.
2009. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Villany pásztort javaslok, kb. 2 nap után már nem is kell bekapcsolni.
2009. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akié a kerítés, annak kell rendberaknia. Van erre egy szabály (meg arra is, melyik kerítés kié).
2009. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem ilyen egyszerű a dolog. Az igaz, hogy a saját kerítésrészét neki kellene rendben tartania, de minden önkormányzat meghatározza az állattartás feltételeit. Ilyen pl, hogy hány kutyát tarthatsz, illetve a legtöbb határozatban az is benne van, hogy a kutyatartó köteles a kutyája számára egy elkerített területet biztosítani, vagy a kertjét oly módon bekeríteni, hogy az állat ne tudjon felügyelet nélkül közlekedni. Tehát ha elmész a polgármesteri hivatalba, nem biztos, hogy a szomszédodat bármire is kötelezni fogják, ő viszont jogilag nem támadható, ha a Te kutyád átmegy az ő kertjébe, mert nem biztosítottad a kutyáid számára a törvénybe foglalt körülményeket.
2009. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szembeállsz a telkeddel, a jobb oldali kerítés a tiéd jogilag, ezt köteles vagy karbantartani, de a szomszéd nem kötelezhet hiper-szuper új kerítésre, ha amúgy a meglépő jó szolgálatot tesz.
2009. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hello. Vagy próbálj rákérdezni az önkormányzatnál, hogy kinek kell megcsinálni a kerítést vagy írj egy privát email nekem, én 40ezer forint fejében adok neked egy csúcskategóriás villanypásztort, 750 méter elektromos hozzávaló huzallal, az megoldja a gondot. Vadonat új, én is szökés ellen vettem de végül (jóval kissebb a telkem) megcsináltam a kerítést, mert a macskáimat féltettem a kutyára méretezett áramütéstől, bár elvileg nem lett volna gond belőle.
2009. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi minden válaszadónak. Máskülönben saroktelkem van. Az eleje, j.old +vége villanypásztorozva. Ott nem mennek ki,de érdekes módon kintről bejönnek a kutyák. Testel ahogy hozzáér a drót ? Nem tudom.Lényeg,hogy elszakad, mindig javitani kell. Kb 3oo m- A bal oldalon nehéz az aram biztositása.
2009. márc. 19. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!