Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik xifómnak ki van...

Az egyik xifómnak ki van dülledve a szeme, és a víz tetején pipázik. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Reggel még semmi baja nem volt.
2009. márc. 10. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Ha elszorítanák a torkod, te is elég hamar így néznél ki!

Nem rohad valami abban a vízben? Vagy nem beteg?

2009. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor az én halaim ezt csinálták hasvízkórosak voltak,de akkor elállt a pikkelyük és nagy volt a hasuk is.Lehet még más betegség tünete is a kidülledő szem és a pipálás,de nézd meg a pikkelyüket és a hasukat és ha neked is ez van kezeld őket Sera Baktupur Direct-tel,de minnél hamarabb.
2009. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hello


több mint valószínű hogy hasvízkóros vagy ami lehet még az a vesefertőzés.

ha hasvízkóros akkor a bélrendszer bakteriális fertözésével kezdődik. egyre kevesebbet eszik majd egyáltalán nem fog táplálékot venni magához, következőkben a belső szervei részben visszafejlődnek, majd a végső stádium,hogy veseelégtelenség lép fel mi miatt a megfelelő mennyiségű vizet nem bírja kiválasztani.

a felesleges folyadék felgyűlik a szemüregben testüregekben és kiduzzad a szem.

érdemes áttelepíteni az ilyen halat egy külön aksiba és ha még akarod látni akkor sera baktopur directtel kezeld.

ha már kidülledtek a szemei nem sok esély van rá de egy próbát megér. én is már próbáltam, nekem is volt amelyiken segített valamelyiken nem .

Sok sikert

2009. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na mi van a halaiddal?
2009. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A xifó még az nap elpusztult,de a többi halaim jól vannak.
2009. márc. 12. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!