Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrhullást nyak és pofa...

Szőrhullást nyak és pofa részen mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Rüh ellen beoltva, bolha ellen Neostomosan fürdetés+ lakás fertőtlenítés. Mégis mi a fene lehet ez? Vakarja mindkét részen! Gomba, rüh, allergia? Csirke húst nem kap.
2011. szept. 24. 12:51
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Velem alszik, ha rühes lenne, már én is elkaptam volna nem?
2011. szept. 24. 12:59
 2/20 anonim ***** válasza:

gomba, atka, tetü, allergia, rüh, bolha.......de lehet egy sima foggyulladás is.

használj spot-ont a neostomosan helyett vidd a dokihoz és bőrkaparékvizsgálat, fogvizsgálat

2011. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 hell-ikon ***** válasza:

Mit mondott az állatorvos?

Mert leírás alapján nekem így úgy tűnik, hogy a rüh elleni kezelést kezdte el inkább az első injekcióval. Tehát nem csak egy szimpla oltást kapott. (Még lesz 2 v. 3, 10 napos eltérésekkel).

2011. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Vakarózott és a pofáján volt egy folt szőrhiányosan, ill. a hátán a doki szerint helyenként bolhaürülék, ami könnyen lejött kézzel. Úgyhogy Neostomosant a bolhára kapta, ill, be lett oltva rüh ellen. De még mindig vakarózik és lett egy másik szőrhiányos folt a nyakán is. Közben a legjobb tápot kapja, ill immunerősítő vitaminkomplexet ill aloe verát naponta + a lakás is fertőtlenítve teljesen, és mégis gond van. Egyszerre lehet rühes és bolhás és gombás is? Én semmit nem kaptam el tőle. Melyik spot on-t javasoljátok? A bőrkaparékvizsgálat kimutatja a gombát és a rühet is? A fogáról milyen probléma lehet? Hogy függ össze?
2011. szept. 24. 15:05
 5/20 A kérdező kommentje:
És van szőrhiány már a két mellső hónaljánál is.
2011. szept. 24. 19:48
 6/20 hell-ikon ***** válasza:

Igen, bőrkaprékból meg lehet állapítani mi okozza valójában a bajt, mikroszkópos vizsgálattal. Rühes attól még lehet, mert neked nincsenek tüneteid. (több féle létezik és ezek közül nem mindegyik képes 2-3 napnál tovább megmaradni az emberen v. egyáltalán megfertózni azt. Lehet hülyeséget mondok, de mintha úgy rémlene, hoogy a kutyák szőrtüsző atkája az, ami emberre nem veszélyes)

Makacs egy nyavalya, ráadásul bizonyos fajták különösen érzékenyek rá (pl. sheltie)


Szóval mindenképpen érdemes lenne ezt a vizsgálatot megcsináltatni az orvossal.

2011. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
HÉtfőn meglesz. De be vagyok aggódva, mert találkoztunk nemrég egy teljesen szőrhiányos westivel és szerintem attól kapott el valamit, a gazdája szerint gyógyíthatatlan allergiája volt, én hülye elhittem... Remélem kigyógyul a kutyám, nagyon sza*ul nézett ki a westi helyenként bunda nélkül!
2011. szept. 24. 20:56
 8/20 anonim ***** válasza:
az én keverékemnél ugyanezek a tünetek voltak. szőrtüsző atka. velük születik, teljesen kiirtani nem lehet. 3 hónapon keresztül havonta 1 stronghold spot on vagy advocate. 2000ft körül vannak. de megoldja, de nálunk évente előjön. 3 havi kezelés (csak egy cseppentés) és vége.
2011. szept. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Jézus. Köszönöm a válaszokat. Nem túl bíztató ha szőrtüsző atka, azt kiírtani.... Pedig kérdeztem a dokit anno, nem e az, de azt mondta, nem , mert azt sebes és gennyedzik....
2011. szept. 24. 21:30
 10/20 hell-ikon ***** válasza:
Ige, az egyik formájára valóban igaz az, amit a doki állít, de nem csak ezekkel a tünetekkel jöhet elő, hanem szimplán azokkal is, amelyek a te kutyádon előjöttek.
2011. szept. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!