Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kegyetlen vagyok, ha "hagytam"...

Kegyetlen vagyok, ha "hagytam" elpusztulni a halaim? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Szóval valami fura betegség jelent meg nálam, nem tudtam ellene mit tenni. Annyiból állt, hogy időről időre egy-egy guppy farka szakadozni kezdett, de sokáig élt még, csak annyi, hogy a farka egyre rövidült, majd ujra kinőtt é igy körbe. Jó pár guppym ebben halt meg végül. Legyengültek. Csak ugy. Pedig cserélem a viz felét amikor csak tudom, igyekszem kéthetetente. Gyógyszereztem is őket, xantakridint adtak rá, nem segített, metilénkéket ajánlottak rá, azt is próbáltam, nem volt jó. Bár utólag tudom, hogy az nem is jó rá, pedig ezt nyomják egyre a boltban. Még valami gombaölőt is próbáltam, nem tudom mi a neve, de az hatásosnak tűnt, de ahogy abbahagytam a kezelést, a betegség visszajött. Végül már nem tudtam mit tegyek, hát nem tettem semmit... Az össz neonnak semmi baja nem volt, ancistrusoknak sem, kolibrihalnak sem, coriknak sem, és a barbusoknak sem. Csak a guppyknak. Próbáltam külön is kezelni a betegeket, de nem segített. Sósfürdőztettem is, de az sem volt hatásos semennyire. Most maradt még pár guppy, ők jól vannak. Minőségi kaját kaptak, sórákot. Meg Sera kaját. De tök kegyetlennek érzem magam, hogy "hagytam" őket elpusztulni, de tényleg sokat foglalkozom velük amugy, a pénzt sem sajnálom rájuk.
2011. szept. 15. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
mekkora akváriumban tartottad ezt a sok halat?
2011. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
150 liter.
2011. szept. 15. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad cserélgetni, maximum az 1/3-át. Attól, hogy még nekünk jó a csapvíz nekik nem, sőt nekünk sem a sok benne maradt gyógyszer miatt. Oltsd be a vizet, kérjél az állatkereskedésnél ha már cserélgeted.
2011. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak kb felét cserélem... Azért ennyit, mert gyakrabban nem megy. De van külső szűrőm. Növények is vannak.
2011. szept. 15. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem kéne, csak ártasz vele.
2011. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Saját kutunk van, a városi víz mellett, azt nemrég vezettük be. A halak a sajátból kapnak.
2011. szept. 15. 20:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából azt olvastam, hogy heti 1/3 kellene. De oksa, lecsökkentem a cserélt mennyiséget ennyire. Amugy régen nem cseréltem egyáltalán, és semmi baj nem volt a halakkal.
2011. szept. 15. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
Én se, 3 éve csak ami párolog és vígan szaporodnak, sose volt semmi probléma.
2011. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
100%

A gyógyszerezés után csináld csak egy darabig a heti feles vízcserét, és némi aktívszén se ártana. Így tudsz csak maradéktalanul megszabadulni a gyógyszermaradványoktól, amik addig is tovább ölik a lebontó bacikat és rontják a vizet. Ekkora akváriumnál már nem kötelező a heti vízcsere, de nem árt, sőt megvan azért a maga előnye a stabilitás formájában. A gyakori vízcsere állandóan tartja a vízértékeket és alacsonyan a nitrátszintet, ami külső szűrő mellett is csak így lehetséges.

Szerintem nem nagyon tehettél volna amúgy se többet. Időnként előfordul, főleg az ázsiai import halaknál, hogy olyan rettentően túltenyésztettek, hogy bizonyos betegségekre extrém érzékenyek lesznek. Legalább 2 gombaölőt használtál, többet már nem nagyon tehettél volna. Esetleg vizsgáld meg a szűrődet, lehetséges, hogy elöregedett a szűrőanyag, vagy eleve nem volt a legjobb és ezért felment egy kicsit az ammóniaszint és ez is besegített. Vagy épp a talaj telítődött kosszal.

2011. szept. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!