Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzat a legjobb? Hogy...

Milyen aljzat a legjobb? Hogy csináljam, ha ültetni akarok?

Figyelt kérdés

Aranyhalas akváriumom van,de csak egy 70literesben vannak már 2 hónapja.Meg van a nagyobb akvárium(200L),amibe szeretném áttelepíteni a halaim.A mostani,amiben vannak ideiglenes és nincs benne csak egy kis adag jávai moha.

Az aljzat apró gömbölyű kavicsos.Na most szeretném ha segítenétek!Ilyen kavicsos aljzatba tudok ültetni,vagy kell a kavics alá valami táptalaj/homok vagy valam?Hogy csináljam?hogy a legjobb?Anubis-okat akarok bele meg hólyagos vizikelyhet egyenlőre.Ezeket hogyan ültessem?

Néztem ilyen nagy zsákos fekete kis szemű talajt.Az jó lehet?De akkor csak azt?Vagy csak kavics?Vagy hogy?Igazából kicsit félek,hogy meg maradnak-e ?!Köszönöm!


2011. máj. 11. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, a zsákos fekete, az bazalt zúzalék. Tökéletes lesz:) Pláne, hogy az Anubiasok strapabíróak.
2011. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

első vagyok! a növényeimet pedig úgy ültettem el, hogy ne jöjjenek fel: szúnyoghálóba tettem egy nagyobb kavicsot, összekötöztem kis "zsákként" rákötöztem a növényre vigyázva a gyökereire. A zsákos része mehet az aljzatba.

Itt kaptam a tippet gyakorin. És nekem nagyon bevált!

Vegyél növénytápot, tablettát, és mikor elülteted dugd be a gyökereik mellé.

2011. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lassan a testtel!

Az anubisa féléket egyáltalán nem szabad elültetni!

2011. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de valahogy lent kell őket tartani, és erre a szúnyoghálós módszer nagyon jó...
2011. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lent, de teljes mértékben az aljzat fölött.

Bármilyen odaillő tereptárgyra rögzíthető.

2011. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 200-as nagyon jó hely lesz az aranyhalaknak, telepítsd át őket minél előbb :)

Sem az anubiasnak, sem a hólyagos vízikehelynek nem kell táptalaj, bár utóbbi gyökeréhez dughatsz majd tápgolyót vagy tablettát. Tökéletes lesz a bazaltzúzalék. A hólyagos vízikelyhet el kell ültetni, a szúnyoghálós megoldás jó. Az anubiast viszont valamilyen fára, kőre kell kötözni, nem szabad leültetni. Ha veszel egy nagyobb ágat, arra kötözhetsz még lándzsás vízipáfrányt, meg a jávai mohát is ráteheted, mind jó aranyhalasba. Vallisneiával is próbálkozhatsz, az is szép.

A hólyagos és az anubias gyakorlatilag világítás nélkül is megmarad, a többieknek azért kellene olyan 40-60 watt.

2011. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!