Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudok olcsóbban venni valahol...

Tudok olcsóbban venni valahol alkatrészt akvárium világításhoz?

Figyelt kérdés
Ferplast Cayman 80-as akváriumomban - természetesen a jótállás lejárta után - tönkrement a világítás. Megvettem hozzá a két fénycsövet 8 ezerért, azután sem világított. Gondoltam az kínai gyártású időkapcsolóval van baj, de a boltban azt mondták, hogy egy másik alkatrésszel lehet gond. El is felejtettem a nevét, nem gyújtó, hanem valami más. 12 ezerért már lehet is kapni, és kb. még 10 ezezért el is jönnének beszerelni. Erre aztán már végképp nincs pénzem, ezért kérdezem, hogy esetleg tudnátok-e itt ebben segíteni?
2011. máj. 15. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Elektronikai boltban gyorsan összerakják neked ami kell, csak be kell kötni. És garantáltan nem lesz ilyen drága.
2011. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Am. milyen fénycső?
2011. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
T5-ös fénycsővek, 1 a növényeknek és 1 a halaknak. Philips. Esetleg egy konkrét boltot is tudnál ajánlani? Persze az is lehet, hogy ennek a Cayman akváriumnak le sem lehet szerelni a tetejét, azért mondták, hogy kijönnek beszerelni.
2011. máj. 15. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem már, milyen ez az aki, hogy nem jön le a teteje... hát nem semmi. De szerintem tuti lejön, valahogy csak odarakták... meg takarítani is kell- na mindegy.

Boltot tudok mondani. Pl. a kishunyad elején, a szökőkúttól visszább, a másik oldalon. Vagy a Szeles utcán, a görög templom mögötti üzletsoron.. :D


Viccet félretéve, én a helyedben leszedném a tetőt, kidobálnék belőle minden hülyeséget, vennék egy ilyet:

[link]

valami kis boltban, ahol elmondják a bekötést is. De általában rá is van rajzolva. E mellé nem kell gyújtó, meg folytó, meg egy rakás dolog.

2011. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nő létemre nem igazán vagyok értője ezeknek a dolgoknak, azért is vettem egy ilyen jól felszerelt, kész akváriumot, hogy ne legyenek hasonló gondjaim vele. Most jobban megnéztem, és valahogy biztosan le lehet szedni a tetőt, bár nem csavaros technikával, mert ilyet nem látok rajta. Holnap egy kis segítséggel megpróbálom.

Egyébként köszönöm a segítséget és a címet.

2011. máj. 15. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Az elektronikus előtét ment tönkre. A linken szereplők jók, valószínűleg be is kötik neked, ha olyan helyen veszed.

Ami olcsóbb megoldás, hogy energiatakarékos izzó elektronikáját használod. Csak ahhoz már hozzáértő kell, egyedül nem fog menni.

2011. máj. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma megnéztük hogyan lehet leszedni a tetőt. Kis tengelyek fogatják oda, azokat kell kinyomogatni. Most megnézem, pontosan hol vannak ezek a boltok.
2011. máj. 16. 08:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a megadott paraméterek alapján nem találom az ajánlott üzleteket a térképkeresőn. Szeles u. nincs, a kishunyad alapján megint nem tudom merre keressek.
2011. máj. 16. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!