Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » HRI-T 250W/D E40 izzót lehet...

HRI-T 250W/D E40 izzót lehet e akvárium világításhoz használni? Tovább

Figyelt kérdés
200 literes akváriumhoz kellene ez az izzó, kiváltaná a mostani akváriumhoz való fénycsöveimet?
2009. dec. 8. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom sok növény van benne,ahoz növényes világítás kellene. 5000-6500K-es,az izzórol nem láttam a neten hogy mennyi Kelvin,igazság szerint nem is sokat kerestem,nézz utána.Jobbak lennének a fénycsövek,vagy E27es foglalatba árulnak kompakt fénycsöveket ami akváriumba,növényeknek megfelel.
2009. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
5200 Kelvines
2009. dec. 8. 21:24
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
5000K fölött már jónak mondható a színhőmérséklet.Kb W/Liter az-az arány, ahol már kényes növényeket is nevelhetsz.
2009. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor elképzelhető,hogy jó ez a világítás,de ha tudsz akkor inkább fénycsövet használj,miért térnél le a kitaposott ösvényről?Bár bannak ilyen kisérletező kedvű akvaristk.Ha nem lennének,nem fejlődne az akvarisztika.Próba szerencse
2009. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Jónak jó, csak nem épp gazdaságos és az sem túl szerencsés, hogy egy adott pontban van a fényforrás.Egy ekkora akváriumot nem jó megoldás, egy izzóval megvilágítani.Én csak a kérdező kérdésére válaszoltam, amikor azt írtam, hogy 5000Kelvin fölött használható akár növényes akváriumban is.Én növényes csöveket használnék, vagy legalább is három kisebb teljesítményű halogént,vagy kompakt csövet,elosztva az akvárium fölött.
2009. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én is gondoltam hogy több kisebb teljesítményű legyen, de láttam egy pár akváriumot ezzel az egy lámpás lehetőséggel megvilágítani

talán még a hungarian aquascapingen is kinnt volt.

ezért gondoltam erre ..

2009. dec. 9. 18:42
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha többet nem is, de legalább kettőt vegyél, azt hiszem 70w-os a legkisebb fémhalogén.Figyelj a színhőmérsékletükre, mert változó lehet.
2009. dec. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!