Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért barnul a levelek széle?

Miért barnul a levelek széle?

Figyelt kérdés
Anubiasom levelei széle körbe elkezdett barnulni .Naponta tápozom .
2011. máj. 17. 10:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Túltápozva biztos hogy nincs ,minden nap egy kevéske főleg ha nem felejtem el.A kókusz bújkáló is barna foltos ,most vettem észre .A vízfelszín folyamatosan mozog,úgy van beállítva a szűrő .
2011. máj. 17. 13:48
 12/21 Platypus ***** válasza:
Esetleg egy fotó többet segítene. Az ecsetalga elég könnyen felismerhető, kis fekete pöttyökből fekete pamacs nő. Ha jelen van az akváriumban, akkor tényleg hajlamos ránőni az Anubiasra, de ha van, akkor az általános problémát jelent a vízminőséggel, és a szűrésen és a vízcserék gyakoriságán kéne változtatni. Egy mikroelemes növénytáp, mint a florena, nem igazán van ráhatással az ecsetalgára. A vízfelszín mozgatása meg csak akkor jó, ha CO2-t adagol valaki az akváriumba. Ha nincs kívülről adagolt CO2, akkor a legjobb amit tehet az ember, hogy jó alaposan átszellőzteti az akváriumot, mert így szép egyenletes, stabil CO2 szintet lehet fenntartani(a légkörrel való egyensúlyi szintet).
2011. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az ecsetalga elszaporodásának az egyik legfőbb oka a magas O2 szint !
2011. máj. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
2011. máj. 17. 15:01
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem ecsetalga ,azt sajnos már ismerem.
2011. máj. 17. 15:03
 16/21 Platypus ***** válasza:
Ez valóban nem alga, és nem is CO2 hiány(akkor fehér lerakódás lenne rajta). Ez a szövet elhalása a levélszéleken, és egy kicsit sárgul is a környéke. És ha jól látom akkor a legfiatalabb levelet érinti. Ez leginkább kálium hiányra utal. Ami a florena alapján valószínű is, mivel a kálium hiányzik a tápozásodból.
2011. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Az az igazság,elég ramatyul nézett ki mikor kaptam,csigák jól elintézték .Azért is hiányzik a levélből egy darab.Nálam kb fél éve van,még levelet nem hozott ,viszont most mintha kezdene hajtani.Káliumot mivel pótolhatom ?Van kimondottan ilyen szer ?3 flakon florenám van itthon ,az mellé ha lehetne .
2011. máj. 17. 15:19
 18/21 Platypus ***** válasza:

Ha fél éve nem hozott levelet, akkor valami nagyon nem stimmel. Lassú növény, de azért nem ennyire. A helyedben elcserélném azt a 3 flakon florenát valamire. Én is elhasználtam belőle egy flakont, K2SO4-et használtam mellé káliumpótlásnak, de nem volt az igazi.

Ilyen K2SO4-et használtam: [link]

Néhány nagyobb halasnál és vegyszerboltban is lehet kapni. Én a vadon díszállatban vettem.

2011. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
platypus, az akváriumod egyszerűen tökéletes. ha jól látom van egy rózsalazac benne?
2011. máj. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor holnap körülnézek Fehérváron lehet e valahol Easy Life ProFitot kapni ,de sok reményt nem fűzök hozzá .
2011. máj. 17. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!