Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szűrők, hogy működnek?

A szűrők, hogy működnek?

Figyelt kérdés
konkrétabban: van egy Atman AT-201-esem (nagy szűrszívaccsal). Ezt fogom használni, de lenne pár kérdésem: pl. a szivacst kell és lehet tisztítani? Mosógépben, vagy? A felső kivezőtnek illetve az egész szűrőnek víz alatt kell lennie, vagy lehet ott is? Miért ne lehetne kikapcsolni pl. éjszakára? azért elég hangos ahhoz, hogy mellette másfél méterre én nyugodtan aludhassak
2011. máj. 17. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen kell takarítani, rendszeres vízcserénél kinyomkodod a le engedett vízben!

egész szűrőt víz alá!

nem szabad ki kapcsolni, mert elpusztulnak benne a hasznos baktériumok!

2011. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szivacsot tilos tisztítani, semmihez nem használhatsz vegyszert az akvárium közelében. Hetente részleges vízcserekor a leszívott vízbe kicsit kinyomkodhatod, ennyi a szivacs tisztítása. Lebontó baktériumok laknak benne, segítenek átalakítani az ammóniát nitráttá, tilos kiírtani őket. A szűrőnek a víz alatt kell lennie. Levegőt nem kell beporlasztania (az a leghangosabb) elég, ha a vízfelszínt mozgatja. Azért tilos kikapcsolni éjszakára, mert elpusztulnak a már emlegetett lebontó baktériumok, így a halak a felgyülemlő ammóniától elpusztulnak, illetve ha túl is élik, legyengülnek, visszamaradnak a fejlődésben. Ráadásul az oxigénhiány is végezhet velük.

Nálam 2 szűrő szűri az akváriumot, egyáltalán nincs hangjuk, nyugodtan alszok mellettük.

2011. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Doruss ***** válasza:

Először, mikor elkezdtem halat tartani, úgy gondoltam, miért ne kapcsolhatnám ki a szűrőt éjszakára (nekem is hangos volt), azt gondoltam, csak paranoia az, hogy nem szabad kikapcsolni. Mostmár felfogtam, hogy miért. A szűrőben lebontó bacik laknak, akik a alak által "kibocsátott" ammóniát nitritté, nitráttá alakítják, amit aztán a növények felvesznek. Ez a körforgás fontos szerepet játszik az akvárium biológiai egyensúlyában.

Ha kikapcsolod a szűrőt, kb. fél óra alatt elpusztulnak a bacik, aztán a halott bacikat bekapcsolásnál belenyomatod a vízbe. Nem is tud biológiai egyensúly kialakulni.

Nem ismerem ezt a szűrőt, de mi benne a hangos? A motorja, vagy ahogy bugyborékol? Mert a bugyborékolás nem fontos, ha lehet szabályozni, tekerd le nyugodtan, ha nem, akkor csak szedd le a gumicsövetcsövet. (ha hülyeséget mondtam, bocsi, nem ismerem)

2011. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gfero ***** válasza:
én egy dolgot nem értek vaklaki mielőtt belekezd a haltartásba nem gondolja át hogy mivel jár?hangos a szűrő stb.akkor miért vett akváriumot miért nem hörcsögöt. a szűrő ha nem megy a levegőztető nem hangos és nem a legolcsóbb szűrőket vegyük meg ha egy szobába alszunk az aksival.
2011. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, többsége hasznos. Meg, most, hogy ellepte a víz, már nem is hangos. Viszont nagyon keveri a vízet, tényleg tájfun van az aksiba.

A másik meg az, hogy eddig nem kapcsoltam be csak egy-két másodpercre, hogy hangos-e meg ilyesmi, mivel még nincsenek benne halak, viszont este már lesznek. Akkor a leírtak alapján azzal kezdi majd, hogy benyomja a döglött baktériumokat. Ezt, hogy lehet kijátszani?

2011. máj. 18. 06:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Ki kell mosni a szivacsot, csapvízben, vegyszer nélkül.

Halakat még nem ajánlok, mind el fog pusztulni. A szűrőt be kell járatni, legalább 2 hétig halak nélkül kell üzemelnie. Így még nem tud a felgyülemlő ammónia ellen dolgozni, ami pedig mérgező a halakra nézve.

Inkább olvass kicsit, hamar csalódás lesz így a vége.

2011. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!