Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni a 2 éves...

Miért nem akar enni a 2 éves lányom? Pár hete szinte semmit sem akar enni, még a kedvenc kajáit sem. Betegnek nem beteg, jól van. Normális ez ebben a korban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj vele valszeg, kislányom is csinál ilyet néha, napokig alig eszik valamit. Próbálkozz Béres Csepp+Cebion cseppel, vagy valami multivitaminnal, hátha meghozza az étvágyát, az is lehet, hogy kicsit vashiányos, vagy szimplán nincs kedve enni, nem tudom, Én sem találok általában magyarázatot.
2011. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem javasolok semmilyen étvágygerjesztőt, szerintem evészavarokhoz vezethet. Én játékossá tenném az étkezést. Csinálnék különleges szendvicseket, szendvicsfalatkákat (katonákat), jó színeseket. Sőt bevonnám a szendvicskészítésbe, rakja rá saját maga azt ami tetszik neki. Ha nem eszik fő étkezésekkor, nincs semmi nasi, keksz stb. egyen gyümölcsöt, vagy zöldséget. A meleg kaja is étvágygerjesztőbb, ha zöldséggel, gyümölccsel kidíszíted. Szóval a kreativitás sokat segíthet.
2011. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves második, első vagyok, gratulálok, hogy azt feltételezed, hogy egyből adott szerekhez nyúlok, ahelyett, hogy kreatív lennék. Remek. Amúgy, mindent, amit leírtál, Én már kipróbáltam, sőt, többet is, és van az a pont, amikor már nem elég a kreativitás (nem Te vagy itt az egyetlen, aki az, és nyilván a kérdező sem hülye). Azt a hülyeséget meg honnan szeded, hogy az étvágygerjesztők evészavarokhoz vezethetnek? Hozzáteszem, Én Béres és Cebion cseppet javasoltam, valamint multivitamin készítményt, nem pedig valami étrend kiegészítő marhaságot.
2011. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Cebion cseppet eddig is adtam a lányomnak. Leginkább a főétkezés okoz gondot, mert elég válogatós volt eddig is, mivel az apja sem eszi meg a zöldségeket. Sokáig a kenyeret sem ette, most legalább ha tojásos valamilyen formában megeszi. Nem tudom rávenni, hogy új ízeket kipróbáljon (a kreativitás sem segít), ha beteszem a szájába összerágás nélkül kiköpi.

Szóval tanácstalan vagyok, de próbálkozom.

2011. febr. 7. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, még mindig első. Ne aggódj, nekünk sem sokat segít a Cebion meg a Béres csepp, szóval, itt nem étvágytalanságról van szó, hanem az Én lányom is marha válogatós. Sokszor csak ránéz a kajára, meg sem kóstolja, és eltolja. Persze, a nasi, meg a csoki bármikor menne, és már jó ideje csak rendes étkezés után kap, ha kér, étkezések között az égvilágon semmit nem adok neki, max. gyümölcsöt (persze az nem kell), és még így sem tudom "kiéheztetni" annyira, hogy harc nélkük egyen főétkezéseknél rendes, főtt ételt. Hát, ez van, próbálkozni kell, aztán hol sikerül, hol nem.
2011. febr. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Jó tudni, hogy legalább nem egyedül küzdök ezzel a problémával. Valószínűleg előbb-utóbb majd csak lesz evés rendesen, de addig nálunk is marad a harc!
2011. febr. 8. 14:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, éhen nem fognak halni, ha meg tényleg valami komolyabb probléma van, mint a dacosság, azt úgyis észrevesszük. :-)
2011. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!