Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Már korábban kértem segítséget...

Már korábban kértem segítséget most ujra szükségem lenne rá mert sajnos a probléma nem oldódott meg! Algásodás: mit tegyek?

Figyelt kérdés
600 literes akváriumom van 4 db 36w-os csővel amiböl kettő sera növényes aztán a másik sylvána grolux és végül 1 aqwarelle. A szűrés : 2 darab eheim classic külső szűrő és 1 nagy eheim professional 3-as meg 1 nagy belső. Tehát úgy gondolom a szűréssel nem lehet gond. A probléma brutális algásodás amitől az anubiasok rothadnak van barna és zöld alga is. mit tegyek vegyszer?
2011. máj. 24. 09:23
1 2
 11/20 Frontosa ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló. =)

Ez mind szép és jó, de nem tudom figyelted-e, hogy sügeres akiról beszélünk és nem azért Anubiasok vannak benne, mert az tetszik csak és kizárólag a kérdezőnek, hanem mert azon kívül, leszámítva 2-3 fajt, más nem maradna meg (sügerek+kevés fény).

Persze az lenne a legegyszeűbb, hogy végy még vagy 10 db. 36 wattos fénycsövet (annál már talán megél pár közepeses erős fényt szerető növény) és vagy 200 tő növényt. =)

2011. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

15:41 jahh, hát igen, sügéres akváriumba nem sok növényt lehet tenni, max még fodros vizikalászt, viszont úszónövényekből is léteznek keménylevelűek(az úszónövények hamarabb elbánnak az NO3mal, mint bármi más), azoknak viszont nyitott akvárium kell, mert ha visszacsepeg a tetőről nem tesz jót nekik.

Ezesetben kérdező, készíthetsz egy bambusz szűrőt, és megszűnne az algásodás-problémád.. persze ha nem tudsz az akváriumodhoz megfelelő méretet csinálni, az sem gond, mivel gyorsan nő, és így is rengeteg nitrátot használ fel.

http://www.youtube.com/watch?v=V7e8AYLv8oo

(kb 2X ekkora jó lenne, ami a videóban van, de a pont akkora sem gond)

2011. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
most raktam fel az akváriumot!
2011. máj. 24. 19:04
 14/20 A kérdező kommentje:

ime:

www.kerativ.hu/aq/006.jpg

www.kerativ.hu/aq/007.jpg

www.kerativ.hu/aq/011.jpg

www.kerativ.hu/aq/012.jpg

www.kerativ.hu/aq/013.jpg

www.kerativ.hu/aq/349.jpg

www.kerativ.hu/aq/356.jpg

2011. máj. 24. 19:21
 15/20 A kérdező kommentje:
2011. máj. 24. 19:23
 16/20 Platypus ***** válasza:
100%
Jelenleg a probléma megoldásához az vezetne téged a legközelebb, ha mérnél nitrát és ammóniaszintet. Ha van kimutatható ammónia, akkor a szűrés környékén kell keresni a megoldást. A szűrőid ugyan tökéletesek, de a szűrőanyagokról nem írtál semmit. Milyet használsz és mikor cserélted utoljára? Egy rossz minőségű vagy túl öreg szűrőanyag kapacitása lehet annyira gyenge, hogy ilyen áramlás mellett sem szabadít meg az ammóniától és a nitrittől. Ha a nitrát magas, akkor sok mindennel lehet próbálkozni. Több növény, a hólyagos vízikehely és a Microsorum megér egy próbát. Mellé kis mennyiségű mikroelemes növénytáp és easy carbo adagolása is segíthet. Csökkenteni lehet a vízcserék közti időtartamot. Amit fent is írtak, bambusz szűrő vagy az akvárium vizébe belógatott gyökerű szobanövények, pl. Chlorophytum, pletykafélék, vitorlavirág. Lehet anaerob nitrátszűrőt is építeni, az akvarista.hu-n olvastam rá receptet.
2011. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kapcsolj le 2 neont, ha nincs fény alga sincs.
2011. máj. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Jó sok megoldás, meg annál is több hülyeség hangzott el, beállok a sorba én is. Remélem az első csoportba tartozom.


Ha régebben nem volt baj az akival akkor egyensúly volt benne, ezekkel a halakkal, növényekkel, szűrővel, stb. Mondjuk az aki eléggé zsúfolt, és ha azóta nőttek a halak, akkor emiatt is lehet algásodás.

Viszont ami legelsőként feltűnt, az a világítás. Nem is tudom, lehetne e ennél rosszabb.

5-6, max 7.000 K-nél magasabb színhőmérséklethez vagy nagyon gyorsan növő növények kellenek, (viszont a fény mennyisége ehhez kevés, csak a minősége lenne jó) vagy erősen túlméretezett szűrés, Szat gyantával( nitrát megkötő) kiegésszítve.

A Phil. Aq. legendás algásító. A Grolux 8500 K, szintén nem kispályás ilyen téren, nem véletlen, hogy még a gyári ajánlásokban is (a jobbaknál) 3-4.000 K-es csövekkel van kombinálva. A növényesekben szintén sok az olyan összetevő, amit kifejezetten szeretnek az algák.

Persze, tudom én, hogy sügeres medence hideg fényben szép, de vannak hátrányai.

Hosszútávon szerintem megoldás lehet, ha összességében melegebb (alacsonyabb) színhőmérsékletű fényt használsz, és ezek között inkább csak 1 növényes legyen. Úgy látszik, a természetes fénnyel kiegészítve a mostani kombináció nem működik.

Ezen kívül be kéne ruházni Szat gyantába. Nem valami olcsó, de regenerálható. Elég hatékonyan működik, és szükséges is lenne. A anubiasok, meg a vízcserék nem tudnak annyi nitráttól megszabadítani, amennyi felhalmozódik. A foszfáttal ugyanez a helyzet, de foszfát megkötő is van.

Mindenesetre többre mész velük, mint ha algairtókkal mérgeznéd a vizet.

Ezzel csökkentenéd a rövid hullámhosszú fényt, és a felhasználható tápanyagokat. Ezeken élnek az algák.

2011. máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy egyébként mennyiségre sincs annyira kevés fényed!

Ez 0.24 W/L, ami egy 600 literesben inkább közepesnek mondható, mint kevésnek. Az Anubiasok közel sem igényelnek ennyit, tehát a fölösleggel szintén az algák gazdálkodnak. Meg lehetne próbálni 3 csővel is, ha nem akarsz több növényt. Pl. 1 növényes, és 2 6500 Kelvin körüli sima daylight. A növényeknek valószínűleg elég lenne.

2011. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

látom kiemelted a kérdést, szal még1X leírom.


ammónia, nitrit, nitrát- mindhárom algásodáshoz vezet

ammónia, nitrit -> mérgező a halaknak. a szűrőben lévő szűrőbacik kell lebontsák és nitráttá alakítsák. ha megfelelő a szűrésed és az egészet le tudják bontani, akkor a szűréssel nincs gond. de ha van, akkor felhalmozódik a vízben és az algáknak kedvez. ha nincs megfelő szűrésed, de növényed van, akkor is. Mert a növények nem tudnak mit kezdeni az ammóniával, és a nitráttal.

nitrát -> ezzel már a szűrőbacik nem tudnak mit kezdeni, ezt a növényeknek kell lerendezniük. de ha nincs elég növényed, akkor algák jelennek meg és azok használják fel.


amit leírtál, abból gyanítom, h a 2. problémád van, mivel a szűrésed elég jó(a mechanikai viszont gyenge, legalább 2000-2500l/h-st kellene szerezzél)

2011. máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!