Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kérhetek egy kis segítséget a...

Kérhetek egy kis segítséget a következő C#-os probléma megoldására?

Figyelt kérdés

van 5 labelem, név szerint:

lab1

lab2

lab3

lab4

lab5


Kérdésem az lenne, hogy lehet ezeknek valahogy egyszerűen dinamikusabban text értéket adni anélkül hogy egyesével beírjam őket így;

lab1.Text = "bla";

lab2.Text = "blu";

...


valahogy for ciklussal kellene a name-jében a számot növelni de nem tudom hogy kell. Még ötletem sincs hogy nyúlhatnék bele. :(


2011. okt. 3. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
így, hogy nincsenek tömbben, egyesével be kell írogatnod a nevüket, azért reflection-t nem lenne érdemes ehhez
2011. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 _Jessy_ ***** válasza:

Control[] ctrls = this.Controls.Find("label1", true);

ez megtalálja az összes olyan System.Windows.Forms.Control osztályból származtatott objektumot, aminek a Name property-je "label1"

2011. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sikerült!
2011. okt. 3. 17:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a this nem működik ugye egy másik objektumon belül, és hogy tudok akkor az eredetinek a controllsjára hivatkozni? A form1-ben van az eredeti, de a form1.Controls nem létezik.
2011. okt. 4. 16:29
 5/5 A kérdező kommentje:
ja példányosítani kell! Kérdésem elavult lett :)
2011. okt. 4. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!