Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az uszonyrohadás? Mi vele...

Ez az uszonyrohadás? Mi vele a teendő?

Figyelt kérdés
Áttelepítettem egy 200asba a 2 aranyhalamat.Egy halastavakkal,koikkal,Aranyhalakkal stb.foglalkozó/kereskedőtől vettem még 4 aranyhalat.2 pici osztott farkút és 2 nagyobbat.az egyik kicsi elég letargikus,a másiknak az uszonyán valami fehér gusztustalanságot fedeztem fel,majd azt,hogy hiányzik egy darab az uszonyából.Át raktam a régi 70literesbe őket,majd a nagy fátyoloson is észrevettem valamit,de az ő uszonya még nem rohad,meg nm is olyan valami van rajta de hasonló.őt is külön tettem,nehogy megfertőzze az én 2 kedvenc arihalam,meg a másik nagyobbat.Mit csináljak velük?pont volt vízcsere a nagyba,lefertőtlenítsem?mivel?és a betegekkel mit csináljak?többet nem veszek ilyen helyről,inkább fizetek többet értük,de nekem egészségesek legyenek.A 2 halammal soha nm volt semmi,ezek meg betegek?Ahogy megvettem őket,már másnap észrevettem,addig nm.Mit tegyek?mit vegyek a betegségre?
2011. máj. 27. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a kereskedésekben lévő aranyhalállomány 90%-a beteg, túltenyésztett, rosszul tartott hal. Nagyon ritka, hogy egészséges példányt fog ki az ember.

Valószínűleg nem csak egy betegségben szenvednek, tehát egy alapos kúrára lesz szükség (az egészségeseknél is ajánlott megcsinálni, külön helyen, hiszen már fertőzöttek lehetnek).


1. Állíts be egy üres akváriumot, csak tiszta vízzel (pihentesd egy napig, de régi akváriumvíz ne kerüljön bele), szűrővel, levegőztetéssel.

2. Készíts elő egy másik akváriumot (vagy vödröt, csak 20 percre kell), oldj fel előre egy tálkában 10g/liter mennyiségű konyhasót, helyezd bele a halakat, majd lassan adagold hozzá a sót. Ebben olyan 15 percet töltsenek, de figyeld őket, ha felmennek a víz tetejére, eldőlnek, vagy bármi rendellenesség van, helyezd őket a tiszta akváriumba.

3. Ha vége a gyorsfürdőnek, mehetnek a tiszta vizes akváriumba. Itt parakillel kezeld őket, add hozzá a vízhez a megfelelő mennyiséget, majd 3 naponta cseréld le a víz 30%-át és ismét adagold a szert. Összesen 3X-or adagold, tehát 9 napot töltsenek itt.

4. A nagy akváriumot nem kell lekezelni, csak világíts sokat és ha tudod, emeld meg a hőmérsékletet. Gazdatest hiányában elpusztulnak a kórokozók. Mielőtt viszatesed a halakat, 1 nappal hamarabb csinálj 50% vízcserét.

A kezelés alatt keveset és jó minőségűt etess (forrázott zöldségekkel: borsó, spenót, kukorica, répa, stb. ledarálva).

2011. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!És még annyit,hogy a 2 "régi" halamon még nem láttam semmi rendelleneset,de írod,hogy bizti ami bizti,kezeljem őket is.Ezeknél kihagyható a sósfürdő?És őket külön kezeljem,vagy együtt a többivel?Nincs 3. akváriumom felszerelve csak 2!
2011. máj. 28. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!