Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meik a legigénytelenebb hal?

Meik a legigénytelenebb hal?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista.


De ami tág tűrésű az a guppi.

De miért kell neked "igénytelen"? Nem akarsz, esetleg szűrőt, fűtőt?

2011. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:
Igénytelen hal szerintem sincs, csak olyan, aminek az igényeinek megfelelő körülményeket könnyen meg lehet valósítani. A legolcsóbban és a legkisebb akváriumban egy darab hím Bettát lehet tartani, ez megoldható egy fedett 25 literesben, szűrővel, fűtővel és heti 30%vízcserét igényel. Ezt nem bonyolult megoldani, ennyi odafigyelés egy szobanövénynek is kell. A guppik csapathalak és szaporák, ezért nekik nagyobb akváriumra van szükségük. A tartásuk máskülönben hasonlóan egyszerű.
2011. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ezt csak azért kérdeztem mert még eléggé kezdő vagyok és gondoltam egy egyszerű hallal kezdem . esetleg ha tudnátok mondani ien fajtákat amik kezdőknek jó azt megköszönném.
2011. máj. 31. 14:18
 4/11 A kérdező kommentje:
hát van már egy 25 l es akim meg egy atman At-f300 szűrő levegőztető és egy atman At-25w autómata vízmelegítőm.és tartani csak guppy hímet?
2011. máj. 31. 14:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Pontylazacok, páncélosharcsák. Mondanám a Guppit is, nála a túlszaporodás lehet gond.

De egyik sem igénytelen! És sosem volt még hálás dolog igénytelen haltartónak lenni, az csak kudarccal jár.

2011. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Neonhalak esetleg? Nekem gyerekkoromban azok voltak. Nem túl kényes, vízmelegítő nélkül nem szaporodik, tehát nincsenek gondok a kishalakkal mint pl a black molly és a platti esetében.
2011. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, hát 25 litert erős hátszéllel neveznék akváriumnak, így elég drasztikusan lecsökkentetted a tartható halakat.

Konkrétan a már említett 1 db Betta úgy ahogy elfér benne, és ennyi.

2011. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:

25 literbe legfeljebb úgy 5-6 db. Endler guppi hímet rakhasz, mást nem ajánlott. A sima guppiknak már túl szűkös lenne a hely. Ha túl sok a halad, akkor a vízminőséget ilyen technikával lehetetlen fenntartani, a halak állandó ammóniamérgezésnek lennének kitéve, amitől betegesek lennének, csúnyák és rövid életűek.


Azok a fajok, amiket előttem ajánlottak, nem alkalmasak 25 literbe. Neonhalat pl. 50 litertől érdemes tartani, mert nagy rajban érzi csak jól magát.

2011. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben Red Cherry garnélákat tartanék.:) Tudom halat kérdeztél, de sztem sokkal szórakoztatóbb az ő tartásuk és elég szívósak. Ez pont 25 literes: [link]
2011. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Neonhalas vagyok: most olvastam, h csak 25ös az akváriumod. Akkor neonhal kilőve...
2011. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!