Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a Vitakraft...

Mi a véleményetek a Vitakraft termékekről? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés

[link]


54 literes akvárium szettet szeretnék venni, eddig Eheim volt a kiszemelt áldozat, de most az Aldiban lesz akciósan 11 893 Ft-ért 54 literes szett. Sajnos semmit nem írnak róla márka ügyben, de egy kis kutakodás után arra jutottam hogy valószínűleg egy Vitakraft szett. 50 W-os szabályozható fűtés, 300l/h belsőszűrő, úszóhőmérő és 1x15 w-os fénycső. Az eheim úgy tudom egy nagyon jó márka viszont az a szett 18-20 ezer Ft és nagyjából ugyanezeket tudja, csak a kütyük típusa Eheim. Merjem megvenni a Vitakraftos szettet vagy nem? Nem sok infót találtam erről a márkáról! Néhány garnéla és Amanda lazac lenne az akváriumomban, meg persze árnyéktűrő növények. Szerintetek?


2011. jún. 1. 09:42
 1/7 Platypus ***** válasza:
Az eheim márka leginkább arról híres, hogy a legtartósabb termékeket gyártja. Amíg egy olcsó szűrő motorja elkezd úgy egy év használat után gyengülni, addig egy eheim sok évig kifogástalanul megy. Szerintem megéri az a pár ezer Ft plussz. Már jártam úgy is, hogy gagyi fűtőszálat 3x kellett cserélni(szerencsére garanciálisan) mert egyszerűen beázott. Ha nem adnak hozzá garanciát, akkor semmiképpen se vedd meg az olcsót.
2011. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én pedig azt mondom, hogy vedd meg nyugodtan, de egy feltétellel. Az újságban 3 év garanciát írtak, ha jól láttam. Alaposan kérdezz rá, hogy hogy működik ez a gari, mert az aldiban cserecucc biztosan nem lesz és szervizük sincs. Ha el tudják mondani, hogy hogyan működik a rendszer és az neked megfelel, akkor jó.


Nálam van évek óta működő pacific szűrő (eléggé noname), 20 éves orosz levegőztető, leharcolt vízmelegítő, ami még a teknősöké volt 15 éve, mind működik, pedig egyik sem eheim. Szerintem ez a cucc is megér egy próbát, főleg ennyiért. 3 év alatt meg, ha tetszik a hobbi, úgyis sokmindent fogsz venni, cserélni, átalakítani, kezdetnek jó ez.

2011. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Viszont a kaját, amit adnak hozzá, még ott a bolt környékén dobd ki, esetleg add a galamboknak! :)
2011. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szentpety ***** válasza:
Hmmmm, fogas kérdés, mert ezeknél az olcsó szetteknél több mindenre kell figyelni. Nekem az 54 literes eheim aki 5 mm-es üvegből van kifogástalan ragasztással. Tehát érdemes megnézni a ragasztás minőségét és az üvegvastagságot. A szűrő tök fölösleges, ha normális szűrést akarsz bele akkor úgyis kell hozzá venni legalább egy eheim 2213-as külső szűrőt. A világítás: láttam már olyan noname műanyag aki tetőt ami megolvadt ott, ahol a trafó volt benne. Általában nem minőségi cuccokat pakolnak össze, hanem a "legalját". Egy minőségi műanyag tetőbe (itt értsd úgy hogy maga a műanyag ami simán bírja a hőt amit a cső+trafó termel) jó minőségű trafót tesznek.Ez kevésbé melegszik, ezáltal hosszú az élettartama is. Egy mondás örök érvényű: "Olcsó húsnak híg a leve". Később lehet többet fogsz rákölteni mint egy drágább, minőségibb szettre.
2011. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez is igaz. De ezért van a gari. Csakhát igen, aldi... Nem biztos, hogy szakszerűen járnak el, ha bármi probléma van... Hát fene sem tudja, azért egy próbát megér.
2011. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igen ezért tartok tőle egy kicsit, nehogy baj legyen. Nem szeretnék arra hazajönni hogy úszik a panel, vagy hogy leég a ház, egy olcsó gagyi cucc miatt. Minden estre holnap elmegyek megnézem, megérdeklődöm aztán lehet megveszem. Annyira csak nem lehet rossz! Reméljük.. :D
2011. jún. 1. 18:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvettük.. :D Egyenlőre most kezdem tanulmányozni! :D Addig itt van egy kérdés vele kapcsban: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1.. :D
2011. jún. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!