Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpeharcsa tartása?

Törpeharcsa tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég hozzám került egy törpeharcsa, és a tartásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!

Eleinte úgy voltam vele hogy keresek valami szép kis ártért, és szabadon engedem, de ahogy utána jártam, olvastam hogy kártékony állatnak számít, ha kifognák, max hátradobnák napozni... Úgyhogy úgy döntöttem ha már itt van, akkor marad.

Úgy gondoltuk, hogy csináltatunk neki egy 80 literes akváriumot (35*30*75-re gondoltunk kb). Vettünk egy ennek megfelelő levegőztető-szűrő berendezést, egy megfelelő méretű bújkálót (eddig).

Kérdés: milyen növényt tudnék betenni hozzá? Milyen aljzatot válasszunk? Heti hány %os vízcserét javasoltok?

Illetve nem tudnánk-e valamivel összerakni őt? Hallal tudom hogy nem, de mondjuk valamilyen nagyobb csigával?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. jún. 1. 14:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"A 80 liter már talán jó neki, de valóban a 200 liter lenne a minimum egy hazai biotóphoz. "


Ezen már én is elgondolkoztam, hogy ha lúd, hát legyen kövér, de sokat kell még addig tanulni. Jelenleg nulla ismerettel nem mernék belevágni. Talán 1 év múlva:)

2011. jún. 1. 15:02
 12/17 Platypus ***** válasza:
Lehet egy csiga akármilyen nagy, ha ki lehet szippantani a házából. Ha egy hal elég ideig próbálkozik, akkor sikerülni is fog neki. A törpeharcsa szerintem pont az a halfaj, ami lát fantáziát egy csiga felfalásában. Egy próbát mondjuk lehet tenni a dologgal. A nagyon kicsi csigák talán nem keltik fel a figyelmét.
2011. jún. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Kiszippantani. Na erre nem is gondoltam...
2011. jún. 1. 15:07
 14/17 pöttöm pannyka válasza:
szia nekem több törpeharcsa van egy nagy akváriumban kb 180 liter, és semmiféle halat élőlényt nem tűrnek meg maguk mellett:) mindent felfalnak !!!! legyen az kagyló csiga akármi!!!
2011. aug. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
szerintem 6000 literes kell majd egy 2 év után! Nekem is van törpeharcsám kb. 40cm és fél kilós kell neki egy jókora hely.ja és a csiga nem jó az enyém széttöri a házát és kiszívja a csigát.
2013. ápr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szerintem nyugodtan együtt tartható más halakkal, csak he férjenek be a száján.

Nekem is van, én csapó sügerekkel compókkal meg kárásszal tartom együtt és megvannak egymással.

Amúgy ha Tudod etesd hallal, halszelettel. Aljzatnak apron kavicsot vagy homokot tegyél , vigyázz az éles kövek megvághatják. Son akadót, bújót tegyél, csak he tudjon beszorulni. Szereti a dús növényzetet, son hínárfélét tegyél szerintem. A viz csere ráér 2-3 hetente is végülis tavi hal.

2013. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 fordi válasza:
0%
Nekem van törpém, és ő a 14 (!) literes akváriumban is elvan 2 szifóval meg pár egyéb hallal. Amúgy a vízcserével kapcsolatban: lehet kapni az állatkereskedésben antiklórt meg baktérium és enzim kultúrát amivel akár hetente is cserélheted a vizet. (De azért ne csináld...)
2015. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!