Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Én most állatkínzó lennék?

Én most állatkínzó lennék?

Figyelt kérdés
20 literes akváriumban tartok egy hím sziámi harcoshalat, de most olvastam, hogy 30 liter alatt nem lehet halat tartani...akkor én most állatkínzó lennék? Nem célom az állatok nyomorgatása!
2011. jún. 2. 09:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha tényleg az vagyok mit kéne tennem a bettámért? :(
2011. jún. 2. 09:46
 2/14 anonim ***** válasza:
4%

Ja dehogy vagy...ezeknek a kétagysejtes politikusoknak fogalmuk sincs mi az állatkínzás, az irodáikból találják ki a t9örvényeket, nem pedig az igazi, való világból!!!

Így fogalmuk sincs, mit kellene igazából törvényben szabályozni!

2011. jún. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Huhh köszönöm megnyugodtam :)
2011. jún. 2. 09:52
 4/14 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb, hogy 20 literben van, mintha egy kis dobozban vagy befőttesüvegben tartanád. Ha megvannak a kiegészítők, szűrő, fűtő, növények, heti megfelelő mennyiségű részleges vízcsere, megfelelő táplálék akkor nincs akkora baj, de törekedj mindig arra, hogy ne a minimumot add meg a haladnak, hanem azt a maximumot amit meg tudsz neki adni! Mert te is elvagy egy 10 nm-es szobában, de egy nagy kertes házban mégis jobban éreznéd magad, ugye? :)
2011. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jó, a politikusokról hasonló a véleményem, de azért a szabályozásnak oka van.

A bettának 30 liter egy kellemes élettér. A 20 liter nagyon a minimum, de azért állatkínzó még nem vagy.

Ha rendben van a szűrés, megfelelő 27 C körüli a hőmérséklet, megkapja a heti 30% vízcserét, valamint változatosan fagyasztott kajákkal etteted (de szárított vacakkal soha!!), és sok szép növénye van, akkor nincs gond.

Ha ezek valamelyike hibádzik, akkor javíts a dolgon!

Aztán ha egyszer lesz pénzed, hozz össze neki és magadnak egy nagyobb aksit :)

2011. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a felszerelések mind megvannak (szürö,fütö-27 fok), háromnaponta csinálok részleges vízcserét és fagyasztott kajákkal etetek :) egyébként már gyüjtöm a pénzt a nagyobb akira ;)
2011. jún. 2. 14:39
 7/14 A kérdező kommentje:
ja és vízinövényei is vannak
2011. jún. 2. 14:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Tökéletes. Ha 3 naponta csinálod a vízcserét, akkor elég 15%-20%, ez pedig esetedben 3-5 liter körül van.

Így egyáltalán nem vagy állatkínzó, sőt, jó lenne ha mindenki ennyit foglalkozna az állatkáival.

2011. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gfero ***** válasza:
100%
ha mint írtad 3-4 naponta csinálsz részleges vízcserét és fagyasztottal etetsz akkor nincs gond.de a vizet pihentesd 1 napig vagy használj vizelőkészítőt pl.tetra aqua safet.
2011. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
sera aquatant használok, de ha ez elfogy, akkor váltok tetrára :)
2011. jún. 2. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!