Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ennyire balszerencséd lennék?...

Daphina kérdése:

Ennyire balszerencséd lennék? Vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Három évig tartottam fenn egy garnélás nano-t, nem volt vele semmi baj.

Most van egy 54literesem, de már nem is tudom hanyadik halam pusztul el..

Elpusztultak: 3db Ancistrus, 3db Ramirezi, 1db Zebradánió

és tele vagyok algával is.

Szűrés: belső 550lph(eheim substrat pro)

Külső 300lph (Sera siporax)


2011. aug. 9. 08:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Már csak 5zebrám van...
2011. aug. 9. 08:28
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az egyik hal amit beraktál, beteg volt és lefertőzte a többit is.
2011. aug. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a halállománnyal van baj. 54 literbe sajnos nem való se anci se ramirezi se zebradánió.

Anci: 1 párnak minimum 90 liter

Ramirezi: 1 párnak minimum 90 liter

Zebradánió: 80 liter 8 halnak, 50-ben (elvileg) tartható, de mivel 8-10 db nem árt belőle (mert rajhalak), ezért kellene a 80 liter


Másik pedig a hőmérséklet. Az ancinak és a zebradániónak a szobahőmérséklettől 25-26 fokig jó, viszont a ramiknak 27-29 fok az ideális.

2011. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamit rosszul csinálsz. Oké, hogy a szűrésed profi, de a ramiknak ez nem elég, nem is könnyű egészségeseket kifogni. A társítás rossz, a hely kicsi, ne csodálkozz.
2011. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ok az ancikat el akartam adni, ha megnőnek.

A ramiknak meg 50liter a minimum(diszhal.info)

2011. aug. 9. 13:14
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Szedd szét pucolj meg mindent, és rakd össze újra kicsit kevesebb hallal, de ha akarok mivel király a szűrés , majd túl is telepítheted egy kicsit.
2011. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit olvastál, hogy 50 literes elég nekik:

[link]


# Medence: Minimum 80 literes

# Halnépesség: 90 literre 1 pár


Mivel egy párat muszáj tenni, ezért 90 liter a minimum...


Utolsó: te meg ne beszélj baromságot, hogy túl is telepítheti. Akármilyen a szűrés, attól a halak még zsúfoltan lesznek és nem fogják jól érezni magukat...

2011. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbálj máshonnan venni halat. A Rami érthető, a szűrés csak egy dolog, elég kényesek, és 3 db 50 literben majdhogynem elkerülhetetlenül elpusztul. Túl kicsi nekik az élettér.

A zebradani már érdekesebb, régebben tartottan őket, hát azok egy atomtámadást is kibínak. Lehet, hogy túl kevesen voltak, és még a ramik is stresszelték őket? Bár más szinten mozognak, elvileg nincs sok közük egymáshoz.

Az ancik pusztulása méginkább arra tereli a gyanút, hogy volt ott valami gond. Vízminőségre, mérgezésekre érzékenyek, és az, hogy 3 is elpusztult, nem lehet véletlen. (a vizet is érdemes lenne letesztelni, a lehető legtöbb dologra. Nehézfémek, szilikátok stb)

Ezt nem lehet balszerencsével magyarázni. Hazudik, aki azt mondja, hogy nem fordult még elő nála tömegpusztulás (vagy "tegnap" kezdett halazni) szóval idővel megesik az ilyen. Én azt tanácsolom, ne add fel emiatt, bár nyilván, ilyenkor elég kiábrándító tud lenni ez a hobbi. Viszont pont ettől kihívás, pont így, álhatatossággal lehet méllyebb összefüggéseket megtapasztalni, és egy jól sikerült akvárium után, így nagyobb a sikerélmény.


Ha nem mondtál még le az akviról, mindenképpen teljesen újra kell indítani. Én mondjuk kihasználnám az alkalmat, és ha már ekkora szűrőkapacitásba beruháztál, nagyobb akváriumot vennék. A világítás barkáccsal is megoldható, az üveg meg nem olyan drága.

Kezdésnek pedig felejtsd el a Rami féle halakat, könnyebben tarthatók közt is vannak ritkábbak szépek különlegesebbek. Vagy ha törpesügér, akkor valami jobban beakvarizált kéne. De halválasztásban is többszörösen biztosítsd magad, inkább legyen egy kicsit alultelepített az akvi, rajhalaknál a minimál létszám legalább másfélszeresével számolj, területtartóknál legyen bőven élettér, bujkáló, tereptárgyak. Tartsd minél egészségesebben a növényeket.

Próbálj figyelni az apró változásokra, hogyan mozdul az egyensúly felé a rendszer.(akár elhullással) Minden változást vegyél figyelmeztetésnek, és tapasztald ki, minek mi a következménye. Próbáld stabilan tartani a vízparamétereket, egy kicsivel(!) rosszabb víz még mindig jobb, mint egy többnyire jobb, de változó minőségű. Ne csinálj semmit elhamarkodottan.

Végül egy régi akvarista mondás, talán ennek is hasznát veszed: "A növény türelemre, a hal megfontoltságra tanít."

Sok sikert!

2011. aug. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Eszemben sincs feladni:))

2011. aug. 9. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!