Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell tartani aranyhalat?

Hogyan kell tartani aranyhalat?

Figyelt kérdés
Minden amit tudni kell az aranyhalról tudni szeretném. Pontosan milyen hőmérsékletű, keménységű víz szükséges nekik, mi a legmegfelelőbb eledel számukra,?
2011. júl. 17. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
megfogod és tartod
2011. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

A legfontosabb hogy akváriumban tartsd.

a szobahőmérsékletű víz ideális... de magyarországon kemény a víz ezért inkább 22 - 24 fokos víz a jó... kilehet próbálni azt is hogy vízlágyítót teszel a vízbe attól lágyabb lesz a víz és 20 fok megfelelő

2011. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
2011. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
és a haleledel tökéletes neki
2011. júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
aranyhalnak minimum 100 literes akvárium kell, fűtésre nincs szüksége, csak állandó legyen a hőmérséklet nagyjából, kb 22 fok. enni a boltban megmondod hogy olyan kaját kérsz ami neki való és adnak ,nagyon sok van. szűrő legyen, meg sok növény vagy lélegeztető. bár a lélegeztető a legtöbb szűrőbe be van építve!
2011. júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Doruss ***** válasza:

Legfontosabb, hogy minimum 100 literes legyen az akvárium, ebbe max. két aranyhal mehet. Vagyis ez attól is függ, milyen fajta aranyhal. Hidegvízi, 20-22 fok az ideális. Nagyon fontos a jó szűrés, mivel elég sokat ürít. Legjobb az aranyhaltáp és a fagyasztott halkaják. Levegőztető nem muszáj, az a legtöbb szűrőben eleve van.

Persze még keress rá és nézd meg a részletes írományokat az aranyhalakról, amúgy több fajta is van belőle, nem mindegy, hogy milyen.

Ha kezdő vagy, olvass sokat a haltartásról, hogy megismerd az alapokat is. Sok sikert ;)

2011. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pl egy 112 literes nyitott akváriumon lehet hűteni 4 fokot 2db 12centis PC ventillátorral. Ezt kipróbáltam.


De ha kint 30 fok van, ez így még csak 26 és többet kéne rajta hűteni. Jégakkut dobálni bele, de azt nem tudod megcsinálni automatikusra, és ha néha nem vagy otthon, vagy bármi közbejön, akkor az felmelegszik, és már kényelmetlenül fogja érezni magát benne a hal.


Szerintem inkább 2 hónap mulva vedd meg a halat, így ráérsz egy évet gondolkodni a hűtésen.


És az aranyhalnak én úgy tudom, hogy több kell mint 100 liter. Kicsinek még jó, de évek alatt 20-30centire is meg tud nőni, aztán már meg se tud fordulni egy 100 littyósban, szóval inkább 200, hamár veszel valamit.

2011. júl. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!