Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tóból szedett békalencsét...

Doruss kérdése:

Tóból szedett békalencsét rakhatok akváriumba? Csináljak vele valamit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, lesz valami baja az akváriumnak, ha egy tóból szedek ki békalencsét, és belerakom?
2011. jún. 4. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit tartasz az akváriumba? A tóból szedett dolgokon lehet olyan szennyeződés, ami betenne a kis életközösségnek. Én csak köveket tettem bele, amit úgymond kintről szedtem, de előtte elég alaposan megmostam őket. A békalencsénél ez nehezen menne.
2011. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
a köveket is előtte ki kellett volna főzni, ki tudja milyen bacit viszel be az akváriumba :S
2011. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
54 literes édesvízi akvárium, sok növénnyel, vannak benne guppik, szumátraik meg egy algaevő.
2011. jún. 4. 21:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy az nem lenne elég, ha betenném egy szűrőkanálba, és csap alatt alaposan átmosnám, vagy esetleg fertőtleníteném metilénkékkel?
2011. jún. 4. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Fertőtleníteni mindenképpen kell, pl. neomagnolos gyors fürdőben.
2011. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 hét karantén és kész. De a neomagnolos gyorsfürdő is megoldás. Én mondjuk attól ugyan úgy karanténoznám legalább 1 hétig.
2011. jún. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mindhárom megoldás jó, mármint a karantén a fertőtlenítés, ill a kettő együtt.Én alaposan átmosnám, majd neomagnolos, esetleg timsós vízben fertőtleníteném és kitenném a szabadba 1 hétre, pl vödör , nagyobb edény, stb.Jó hatású növény a békalencse, de meg fogod utálni, mert feltapad az üveg szélére és rászárad, folyamatosan takaríthatod.Szerintem több vele a gond, mind amennyi hasznot hoz, de ezt döntse el mindenki maga.Minden esetre óvatosan kell kezelni a természetből hozott dolgokat.SN.
2011. jún. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 5. 10:53
 9/9 Platypus ***** válasza:

Az én példám nem követendő, de már rengeteg mindent hoztam az anyatermészetből, és karanténozni sem mindig szoktam, vegyszert meg egyáltalán nem használok. Gyerekként egyszer darakórt szedtem össze egy compóval, de akkor még elég szörnyű körülmények között tartottam a halaim. Azóta soha semmit nem hurcoltam be az anyatermészetből, halas boltból viszont sikerült karanténozás mellett is 2féle planáriát begyűjtenem. A bolti élőlények sem jobbak ám, azokkal sem árt az óvatosság. Eleve azok között is épp elég vadbefogott van, meg 100féle helyről származnak.

Én azért nem szoktam vegyszerezni, mert baktériumokat gyűjtök. Úgy gondolom, minél többféle lebontó bacim van, annál könnyebben alkalmazkodnak a változásokhoz. Van dunai és ipolyi csigám, kagylóm és saját gyűjtésű forrásmohám is.

2011. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!