Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eddig kb.10 cm-re a tetőtöl...

Foxicom kérdése:

Eddig kb.10 cm-re a tetőtöl volt feltöltve az akvim, most feltöltöttem olyan 2-3 cm-re, de a szűrőm (Eheim Pick Up 2008) így alig levegőztet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Ne törődj vele.

2. Emeld feljebb a szűrőt. (annyira legyen a vízfelszíntől, mint volt)

2011. jún. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4 ramirezim van!nekik nem árt ?
2011. jún. 5. 08:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is Eheim 2008 pickp szűrőm van, de volt már úgy is, hogy 3 hónapig nem ment a levegőztetés, de a halaknak semmi bajuk nem lett. :)
2011. jún. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez komplexebb dolog, hogy így meg lehetne mondani.

Ha sok növény van, és kevés hal, akkor megoldható úgy is, hogy ferdén felfelé irányítod a kifolyó vizet, úgy, hogy erősen fodrozza a felszínt. Ezt esőztetővel is meg lehet csinálni, tehát ugyanúgy az esőztető csövet is a víz alá kell tenni, és a kis lyukakat úgy állítani, hogy a keringetés is meg legye, meg az erős felszíni mozgás is.

(Remélem 1 hím, a többi nőstény, mert ha nem, akkor akkora akvárium kéne nekik, hogy abba meg kicsi a 2008-as).

Ha rendesen vagy növényesítve, és megpróbálod ezt az oxigén beoldást, amit írtam, a biztonság kedvéért először csak nappal csináld így, és figyeld őket. Ha minden rendben, akkor akár éjszakára is áttérhetsz erre. (éjszaka több o2 kell, mert sötétben nyilván nem fotoszintetizálnak a növények)

De ha megszoktad a bubikat, vagy rosszabb a hal/növény arány, és a szűrő felemelésétől se kezdi el nyomni a levegőt, egyszerűen fújj bele a légcsőbe, lehet, hogy csak eldugult. Ha ez sem segít, akkor szedd szét, sósavazd ki, mert vízkőlerakódástól is elzáródhat.

2011. jún. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
... csak hogy egyértelmű legyen, a szűrő felemelésétől is el kellene indulni a levegőnek, mert valószínűleg csak a megnövelt nyomás miatt nem tudja most olyan mélyre beszívni a levegőt.
2011. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nah igen. Én azt kifelejtettem, hogy csak akkor ha van elég növény.
2011. jún. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég ha csak szépen fodrozza a vízfelszínt a szűrő áramlása.

Nekem 32db halam van 3 hónapja és még egyszer sem fordult elő oxigénhiányos állapot pedig még üvegtető is van rajta egy kisebb nyílással :)

2011. jún. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Frontosa ***** válasza:

Húzd feljebb a szűrőt és meg is van oldva a probléma!

A nagy nyomást nem bírja el.

Üdv.

2011. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2011. jún. 5. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!