Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumot kaptam...

30 literes akváriumot kaptam milyen kis méretű halakat tudtok ajánlani? (vagyis pl. Galaxy Rasbora és 10 literre pl.3db. ) Így kérném.

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 15:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ja és kell vmi növény bele?
2011. jún. 5. 18:47
 12/19 A kérdező kommentje:
És kell vmi növény bele?? A vizet nem kell felforralni, hogy ne legyenek benne baktériumok(és persze utána lehűteni)??
2011. jún. 5. 18:49
 13/19 A kérdező kommentje:
Bocs hogy kétszer kérdeztem.
2011. jún. 5. 18:50
 14/19 gfero ***** válasza:
nem kell felforralni.hagyod 1 napig piheni és utána mehet az akváriumba.de ameddig nem méreted le a vized paramétereit amit akármelyik komolyabb akvarisztikai boltban megcsinálnak kb.300 ft addig használnák tetra aqua safet egy ekkora akváriumhoz nem egy vagyon.a nővénnyek nagyban függnek hogy milyen világításod lesz
2011. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Minden akváriumba kell egészséges, élő növényzet. Kevés fényhez jó a jávai moha, cryptocoryne fajok, anubias, gömbmoha.

A vizet nem kell forralni.

Szerintem vízelőkészítő sem kell, illetve a vízparamétereket sem kell megméretni, még csak köszönőviszonyban sem áll ez a két dolog.

2011. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Akkor csak hagyjam állni egy napot a vizet majd öntsem bele az akváriumba??
2011. jún. 5. 20:49
 17/19 A kérdező kommentje:
Ja bocs hogy ennyit kérdezek de még kezdő vagyok. Azt akarom még kérdezni hogy a gömbmohát csak bele kell rakni a víz aljára vagy a földbe el kell ültetni mint a virágot és rá a víz?? És ugyanez a kérdésem a jávai mohával.
2011. jún. 5. 21:03
 18/19 gfero ***** válasza:
vízelőkészítőre esetleg azért lehetne szükséges mert lehet hogy túl sok nehézfém van a csapvízben amit ez leköt .meg azért én csak kíváncsi lennék hogy menyire kemény-lúgos a vizem és nem sajnálnék 300 ft egy mérésre
2011. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Alulra 1-3 mm-eres sötét kavics. A sötét színű talaj megnyugtatja a halakat, az apró szemű kavics meg jobb a növények gyökereinek.


A Crypto növényeket a kavicsba nyomd bele.


A sima Anubias túl nagyra nő. A nana kisebb. Tehát Anubias nana-t vegyél inkább. Elég ha csak bedobod a vízbe, ne nagyon ásd el mert elrothad a gyökere. A gyökerén a kisebb szálak mehetnek kavicsba de a vastag gyökértörzse nem.


A gömbmoha meg csak egy golyó, az hadd guruljon, bedobod és kész.

2011. jún. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!