Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Na most mit csináljak? Van...

Na most mit csináljak? Van ennek így értelme?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Életem első akváriumát készültem ma berendezni. Tapasztalatlanságom révén az egész művelet a nagy örömteli várakozásból átcsapott idegőrlő és bosszantó műveletsorrá. Nagyon vártam már hogy berendezhessem az akváriumomat, de a Red Moor fáim nem süllyedtek le, hiába kötöztem laphoz és szórtam rá aljzatot akkor sem maradt lent, a növényeket nem tudtam rákötözni a fára elültetni se tudtam, minden tiszta káosz volt. :( A végén csak egy kis Red Moor-t hagytam bent és arra kötöztem rá a növényeket, most így töltöttem fel mivel máskülönben minden növény elpusztul. Ennek van így értelme? Muszáj leszek újra berendezni amikor már jó lesz a fa is, de addig úgymond feleslegesen megy, mert amikor újrakezdem az egészet ki akarom pucolni A-tól Z-ig. Most csak növények vannak bent addig.
2011. jún. 6. 18:04
 1/8 foxicom ***** válasza:
Van, mert még ha már halaid is vannak azok melett is lehet ültetni növényt!! Most hagyd üres járaton(3hét) ezalatt és ezután is mehetnek bele növények, halak 3 hét után vagy min.2hét után. NE kezd újra!!
2011. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért akarod kipucolni?

Ültesd el a növényeket, aztán hagyd járni. Aztán majd átülteted őket, meg beteszed a fát. Nem baj az. Ne idegeskedj.

2011. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert szerintem semmit nem jól csináltam.. A talaj is össze-vissza van, azt szépen ki kell egyengetni, akkor a növényeket is le kell vennem a fáról hogy szét rakhassam őket, lehet meg is rohadnak mire erre kerülne a sor, mert nem tudtam milyen szorosra kell a damilt kötni :D Kicsit túl aggódok mindent, rossz szokás. :)
2011. jún. 6. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Láttam már olyat, hogy FBS szilikonnal ragasztották a fát az akvárium üveg aljához, száraz állapotban, mikor a kavicsok se voltak még benne. Azt másnap ha már megkeményedett a szilikon, beleöntötték a kavicsot és fel töltötték vízzel.


A növényeket meg addig egy vödörbe, vagy befőttes üvegekbe ki lehet tenni az ablakhoz.


Persze én nem így csináltam, én csak fogtam nagy nehéz köveket és ráraktam a fa tetejére és addig kínlódtam vele, míg ottmaradt. Aztán egy hónap mulva vettem csak le a követ róla és addiga már megszívta magát a fa annyira, hogy ne repüljön fel.


Damillal meg kint a földön szoktam kötözgetni, nem a víz alatt.

2011. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem volt akkora kövem, amivel le tudtam volna súlyozni. Damil helyett mit ajánlasz?
2011. jún. 6. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad ennyire túlparázni. Ha lesz időd, szép nyugodtan kezdd újra. Szívd le a vizet, szedd ki az aljzatot. A faágra akár két műanyag lapot is kötözhetsz, olyan nincs, hogy több kiló kavics nem tartja lenn. Kötözd rá a növényeket, még az akváriumon kívül. Nem kell szorosra, de több helyen fűzd át a damilt, hogy ki ne csússzon. Ha betetted, ezeket, mehet az aljzat. Elültetheted a cryptot is. Ez után úgy töltsd fel vízzel, hogy alá teszed a kezed és óvatosan öntöd. Ha megvan, akkor még utólag megigazítod az aljzatot és a növényeket is. Hidd el, gyönyörű lesz, minden kezdet nehéz.

Képzeld el azokat, akik nem tájékozódnak előre, és úgy rendezik az akváriumot, hogy ott van mellettük a hal zacskóban. Neked hatalmas előnyöd van, tök nyugodtan rendezhetheted, amíg csak akarod.

2011. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Platypus mondta egyszer, hogy az átlátszó szilikonos hajgumi az jobb, mert damil könnyen kilazul.


Én még ilyen gumit nem próbáltam és azt se tudom hol lehet kapni.


Én csak befőttes gumit próbáltam de az 1-2 hónap után szétpattan. Annál mondjuk jobb a damil mindenképpen :)

2011. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek! Külön neked Murr! Ez most adott egy kis erőt a továbbiakhoz! :) Egyenlőre marad így, a növényeknek hátha jó lesz egy kicsi nyugi aztán újrakezdem. :)
2011. jún. 6. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!