Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet a társtuajdonosság...

Mit lehet a társtuajdonosság alatt érteni, ha a tenyésztő nem szeretne tőle kiskutyákat, csak a gazdi kiállításra vigye? Egyáltalán van ennek értelme?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
a kiállításokon a társtulajdonos tenyésztő nevét is jegyzik, tehát ezzel eredményeket szerez magának.
2010. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dehát ha csak az én nevemen volna pl. a kutya attól még megmarad a TK-s neve és az mutatja honnét jött a kutyus és kitől származik, szerintem az ugyanolyan szinte eredmény társtulajdonnal vagy anélkül, vagy esetleg a kiállítási eredmények után jár is valami a gazdának vagy a tenyésztőnek (a hírnéven kívül, vagy az elismerés)?
2010. jún. 7. 14:57
 3/8 Akiteki ***** válasza:

Lehet, hogy úgy érzi, nem vagy még felkészülve kölyöknevelésre.

Egyébként mindent a szerződés határoz meg. Miért nem tőle kérdezed?

2010. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan nem az én esetem, csak ismerősöm így vett kutyát. És nem értettem mi ennek a lényege, mert amúgy szuka a kutya amit vett. És én eddig csak akkor hallottam társtulajdonosságról a tenyésztővel ha az tenyészteni akart vele, de csak szimplán kiállításra vinni más nem, arról még nem.
2010. jún. 7. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Kezdjünk az elején. Ha egy tenyésztő nem akarná, hogy egy kutyától kölykök szülessenek, akkor ivartalanítási kötelezettséggel adja el (ez a szerződésben benne van).

Bármelyik tenyésztővel előfordul(hat), hogy születik egy nagyon szép kutyus, de helye és/vagy ideje és/vagy energiája nincs már több vele foglalkozni. Ekkor jöhet a mentőötlet: Az egyik vevővel köt egy másik fajta szerződést. Ez a társtulajdonosság vagy más néven kihelyezésnek is hívják. A lényeg, hogy a tenyésztő bármikor visszakérheti a kutyát 1-2 alom megszületéséig vagy fedezésre, ugyanúgy a tenyészkutyája marad.

A kutya fenntartásának költségeit megegyezés szerint megosztják egymás közt.

2010. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem akkor itt valószínƒűleg az a helyzet, hogy a szukát a tenyésztő akarja tenyésztésbe vonni, csak nem úgy, hogy a gazdájánál nevelődik fel az alom, hanem nála. Köszönöm a választ :)
2010. jún. 7. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:
a tenyésztő nyilván megmondta mik a feltételei, pl. kiállításra járjon vele a gazda, mert tenyészcsoportban szeretné kiállítani majd, vagy azért társtulajdonban, h legyen beleszólása és az új tulaj ne szaporítson vele.
2010. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Igen, így lehet, ahogy írod.

Nekem is vannak kutyusaim, akiket úgy adtam oda olcsóbban, hogy egyelőre közös néven marad és kiállításra kell hordani. Aztán majd meglátom, mivé fejlődik és főleg hogy lesz-e hozzá megfelelő fedezőkan, pénzem a fedezésre és egy újabb alom vállalására tőle.

2010. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!