Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom hogy éhesek a...

BigButcher kérdése:

Honnan tudom hogy éhesek a halaim, mennyit adjak nekik?

Figyelt kérdés
Sziaszok! Kezdő kavarista kérdez: Azt már tudom hogy napi egyszer, és az sem baj ha egy héte egyszer nem is kapnak kaját. Viszont! ahányszor az aksi mellett elmegyek, követnek a halak, mint az éhes kutyák. Folyton kaját keresnek a kavicsok között. 10 db Molly-nak mennyi kaját adhatok? A lemezes haltáp nagyon bejön nekik, de a szárított bolha nem igazán. Mit tanácsoltok?
2011. jún. 7. 20:06
 1/10 Bán Máté ***** válasza:
24%
a lemezes csak kiegészítésként jó inkább szunyog lárva legyen fagysztott naponta 2 szer kell kevesebbet és csak a kenér adót várják meg minden halnál természetes ha keresgél Mit csináljon egyész nap????:D
2011. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bán Máté ***** válasza:
5%
MIVEL KEZDŐ VAGY AZÉRT KÉRDEM. h hány literes az akvi szűrő levegőztető van evilágítás van e és ha igne akk hány wattos élkőnövény van e a világítás za fény csőe milyen a színe?????
2011. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Az enyémek felszoktak jönni sorra a víz tetejére ha éhesek és ahogy szórom be a kaját hosszas harc megy érte :)
2011. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elég naponta egyszer, viszont ne azokkal etess, amivel teszed. A lemezessel néha lehet, de szárított kajával tilos!!

Vegyél fagyasztott szúnyoglárvát, daphniát, artemiát, ezek legyenek a fő eleség.

Mennyiségre naponta egyszer mondjuk 4-5 szúnyoglárva elég halanként. Növényi eredetű táplálékra is szükségük van, ajánlom a leforrázolt és ledarált csalánt, borsót, spenótot, cukkinit, egyéb zöldségeket.

2011. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Agriosz válasza:

Szerintem adhatsz nekik tubifexet is. Ami a lényeg, minig annyit adj nekik amennyit megesznek. Soha ne adj nekik egyszerre sok kaját, hanem inkább többször kevesebbet.

2 okból:

1.) a "felesleges" kaja nem rohad bele a vízbe, nem teszi tönkre az egyensúlyt;

2.) így biztosan jóllaknak

+1.) én speciel szeretem nézni, ahogy esznek a halaim ;) érdekes :)

2011. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
54 kiteres az aksi, VitaTech szűrő, egyenlőre 2 növényem van, és fehér neon világítás, és van egy fűtőtest is, csak azt nem használom (Minden az egyben csomag volt).
2011. jún. 8. 07:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és továbii tippeknek is örülök! Ezek után már tudom hogy mit adjk enni.
2011. jún. 8. 07:34
 8/10 Platypus ***** válasza:
A halak mindig éhesek. Akkor is ennének, ha már majd kidurrannak a kajától. A természetben sokszor nem jutnak élelemhez, ezért mindig enni akarnak, ha lehetőségük van rá. A kezdő haltartó egyik legveszélyesebb hibája, ha bedől ennek, és sokat/gyakran ad nekik, mert olyan éhesnek tűnnek. A túl sok haleleség hamar tönkreteszi a vizet és halpusztulást okoz. Annyit kel adni nekik, amit kb. fél perc alatt nyom nélkül eltüntetnek. Kicsi, 2 centi alatti halak kaphatnak naponta 2x, a nagyobb halak 1x. Nagyobb halaknál egészséges heti egy nap koplaltatni őket.
2011. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54 liter és mollik?! Ezeknek a halaknak 150 literes akvárium kéne...
2011. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Brisinger válasza:

Szerintem ez felsleges hogy 150 liter..

Hova tartsunk annyit..

Nekem mar több hónapja van akváriumom ket mollim es ket xifo van egy 20 literes aksiban

Semmi bajuk nem gyengek mar nem egyszer fialtak..

2017. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!