Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legjobb akvarisztikai...

Melyik a legjobb akvarisztikai szakkönyv?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyon sok szakkönyv van akvarisztikával kapcsolatban, de mégis megszeretném kérdezni, főleg azoktól akik már olvastak néhányat közülük, hogy melyik akvarisztikai szakkönyv a legjobb?(Vagy kinek melyik tetszik legjobban)
2011. jún. 15. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Horn-Zsilinszky Akvarisztika

Takhasi Amano- The book aof ADA

2011. jún. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az alapokhoz, szerintem, a sera kiadványai is bőven elegendőek. A speciális dolgokhoz (pl. mit mivel lehet egybetenni stb) meg a legjobb a fórumokon való kutászkodás.
2011. jún. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kedves Woar!

Tényleg jók a Sera tanácsadó füzetei, magam is lapozgattam már őket jó párszor, de ahhoz, hogy az alapokat elsajátítsuk, ahhoz nem elég. A nagyon alapokhoz elég, de bővebb tudás megszerzéséhez (ami egy hal HOSSZÚTÁVÚ életben tartásához szükséges) nem.

2011. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És szerinted én mit írtam?
2011. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És én?

A nagyon alapokhoz elég. De nagyon nagyon az alapokhoz. Segít az akvárium kialakításában, abban hogy kell egy szűrő, meg hogy a halak élőlények és néha nem árt megetetni őket.

És hogy persze mindehhez sera termékeket használjunk. Többi nem.

Nálam ez nem az alapokat jelenti. Ennyi lenne az alap, amit egy hal vásárlónak tudnia kéne az akvárium megvásárlása után. És erre valók a Sera füzetei.

2011. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:

A sera füzeteiben azért vannak súlyos baromságok is. Azok alapvetően azért vannak, hogy vegyél meg mindent sera márkával.

Szerintem kezdőnek az akvarista.hu e-könyvei a legjobbak. És ingyen van. A Horn-Zsilinszky sajnos nagyon elavult, pl. csak légpumpával hajtott szűrés van benne és a halfajok helyigénye sem éppen egyezik a modern állatvédelmi törvény előírásaival. Az ADA könyv egy katalógus. Van benne pár nagyon szép és hasznos oldal az akvarisztika alapjairól, de közel sem annyi, amennyire egy kezdőnek szüksége van.

2011. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy a Horn-Zsilinszky tökéletes az alapok elsajátításához (a víz biológiájának megismeréséhez, nagyon szépen, részletesen le van írva minden). A műszaki rész sajnos valóban elavult, 30 éves a könyv, ezekről ebből nem tájékozódhatsz. Erre jók az akvarista.hu e-bookok, szép, átfogó képet ad a dolgokról. Érdemes a fórumokat is olvasgatni. Én ezeket ajánlom.
2011. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, az Akvarisztikának a technikai része elavult, de a halak tenyésztését, és gyógyítását, és az eleségek "kezelését" semmi sem írja le jobban.

A Book of ADA meg annak ellenére hogy egy termékújság, a létező legjobb átfogó növényes akvarisztikai kiadvány. Ha az AquaJournialt nem vesszük figyelembe, mivel az magazin.

2011. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Doruss ***** válasza:
Én is a Horn-Zsilinszkyt ajánlom. Egyébként a Sera talácsadó füzetek leginkább a termékeket reklámozzák, pl. ha veszel egyet a halbetegségekről, abban jól leír mindent, de vagy százféle terméket ajánl mindegyikre. Amiből az alapokat el lehet sajátítani, olyan nem nagyon van, nem ír le sokmindent.
2011. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok és kimerítő választ, a Horn-Zsilinszky Akvarisztika-című könyvet már elkezdtem olvasni, fórumokat is folyamatosan követek, szóval ezek szerint jó úton haladok.
2011. jún. 16. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!