Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vedlik a tarisznyarákom. (? )...

Vedlik a tarisznyarákom. (? ) Valaki segítsen!

Figyelt kérdés
Tegnap levágta az egyik ollóját és egy lábát. Tudom hogy ez normális, de meddig tart a vedlés és mire számítsak? Nagyon aggódok...
2011. jún. 17. 16:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Csak tudod az a gáz, ha a törpe tarisznyának nincs lába, az már vissza se fog nőni neki.


Egy kubaikékráknak 2 hónap alatt visszanő, azt tapasztaltuk is, de ennek úgy tudom, hogy nem.


Amikor nálunk volt két ilyen kis törpetarisznya, és pl összeverekedtek, az egyik a fejjel lefelé ott feküdt a vízben, s barátom kivette, még mozgott. De nem volt levágva semmilye. Akkor ő átrakta egy olyan kis vízbe, hogy térdig ért neki a víz és abban volt 1 hétig, és ott helyrejött. Aztán már különraktuk a két rákot, rendesen nagy vízbe és utána már nem volt gond egyikkel sem.


Régen tartottunk ilyen rákokat. Minden ráknak volt egy külön akváriuma, így az ablak előtt végigrakva egy asztalon.

2011. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Vagy ez mekkora rák, ami neked van??? Ez a kicsi 2centis törpetarizsnya, vagy a nagy ilyen 10 centis tarisznya?


Mert a nagyot azt úgy tudom nem kell teljesen víz alá tenni. A kicsit azt lehet, de annak is kell kimászó.

2011. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ő nem törpe tarisznyarák, hanem afrikai tarisznyarák. Szinte mindenhol azt hallom hogy levágta az ollóját és a lábait vedlés közben és hogy 1 hétig is eltarthat. Most azt se tudom melyik igaz. Majd meglátom...
2011. jún. 17. 17:33
 14/21 A kérdező kommentje:
10 centis
2011. jún. 17. 17:34
 15/21 anonim ***** válasza:

Hjaa, olyat nem tartottam, akkor bocsánat.

Mindegy, azért ezek a rákok hasonlítanak egymásra. Ha ezt olvastad, hogy levágja, akkor várj még vele, ezek szerint ő nehezebben vedlik, és akkor biztos hogy visszanő a lába is, de én azt gondolom az nem árthat ha egy alacsonyabb vízbe rakod, úgy kényelmesebb neki.

2011. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, amúgy is alacsony a vize, mert inkább szárazföldön szeret lenni (most is az egyik kövön áll).
2011. jún. 17. 17:50
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy az 1 hétig vedlik. Azt a fajtát nem ismerem. Ilyen nagy tarizsnyarákot ami ilyen fekete-piros láttam régebben 2 boltban és ott úgy tartották, hogy nem volt a feje a vízben, csak a lábai.
2011. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jaja, az úgy jó szerintem.
2011. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Remélem... Mégegyszer köszi!
2011. jún. 17. 17:56
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát akkor nincs mit, mert ezzel nem segítettem semmit.


Ezt nézegetem most, itt a "Saratoga" talán tudná a választ:

[link]

2011. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!